امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153209
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 328
به گزارش «شیعه نیوز»، حدود 180 تن از اعضای گروه تروریستی "جبهه النصره" خود را با سلاح و خودروهایشان به نیروهای ارتش سوریه در شهر "ازرع" در حومه درعا ...

به گزارش «شیعه نیوز»، حدود 180 تن از اعضای گروه تروریستی "جبهه النصره" خود را با سلاح و خودروهایشان به نیروهای ارتش سوریه در شهر "ازرع" در حومه درعا تسلیم کردند.

 این عده با دهها خودرو از طریق شهر "ملیحه العطش" و شهر "الحراک" در شرق ریف درعا، با 22 دستگاه خودرو وارد شهر ازرع شدند.

پایگاه اینترنتی "روسیا الیوم" به نقل از فعالان معارض سوری نوشت: وقتی ارتش آزاد در یکی از پست های بازرسی خود در شرق ریف درعا از این افراد درباره ماموریتشان سوال کرده، مدعی شدند که جهت بررسی و حمله به یکی از پایگاه های ارتش سوریه در اطراف شهر ازرع می روند و وقتی درباره اینکه از کدام گروه هستند، از آنان سوال شد گفتند وابسته به گروه "جند الملاحم" هستند، اما به صراحت نام گروهی که به آن وابسته اند را بیان نکردند؛ و با رسیدن به شهر ازرع، خود را تسلیم کرده اند.

جند الملاحم، وابستگی این افراد به خود را تکذیب کرده است، اما یک منبع آگاه تاکید کرده، عمده جنگجویانی که خود را به ارتش سوریه تسلیم کردند، از عناصر جبهه النصره در "دیر الزور" هستند که اوایل 2014 به صفوف این جبهه در درعا که "ابو ماریا القحطانی" سرکرده آن بود، پیوسته بودند. 

وی افزود، "ابو صالح الدیری" از سرکردگان النصره رهبر این گروه است و پس از توقیف آخرین خودرو در حال حرکت به طرف شهر ازرع از سوی ارتش آزاد در شهر ملیحه العطش بازداشت شد.

هنوز درباره این خبر واکنشی از هیچ گروه یا موسسه ای ابراز نشده و جبهه النصره نیز توضیحی درباره آن نداده است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها