امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15321
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۱
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد مهدی‌نژاد نوری معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در حاشیه جلسه شورای ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد مهدی‌نژاد نوری معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در حاشیه جلسه شورای عالی عتف گفت: با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری اعتباری معادل بیش از 5 میلیارد تومان برای طرح‌های کلان اختصاص داده شد.

وی افزود: در دبیرخانه شورای عتف طرح‌های مصوب و عملکرد دانشگاه‌ها در اجرای این طرح‌ها را بررسی کردیم و این میزان اعتبار بین 21 دانشگاه که عملکرد مناسبی در اجرای طرح‌های کلان داشتند تقسیم شد.

مهدی‌نژاد ادامه داد: همچنین با بودجه مصوب ریاست جمهوری حدود 200 میلیاردتومان منابع غیرمشروط برای طرح‌های کلان به وزارت علوم اختصاص داده می‌شود.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از پیش‌بینی اعتبار 400 میلیون دلاری از محل مازاد درآمدهای نفتی خبر داد و گفت: اگر این اعتبار محقق شود جهش بی‌سابقه و تاریخی در حوزه پژوهش شاهد خواهیم بود که هم برای افزایش اعتبار سهم پژوهش از درآمد ناخالص ملی و هم افزایش حجم فعالیت‌‌ها مفید است.

وی افزود: همچنین در جلسه شورای عتف طرح کلان ملی سیر مفهومی فلسفه سیاسی اسلام با محوریت موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران نیز بررسی شد و اعضای شورای عالی عتف بر ضرورت اجرای این طرح تاکید کردند.

به گفته مهدی‌نژاد 1.5 میلیارد تومان برای اجرای این طرح پیش‌بینی شده است.

*تصویب طرح استقلال ارزی کشور

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با بیان اینکه کشور ما به دلیل وابستگی به درآمدهای نفتی از نظر اقتصادی بسیار ضربه‌پذیر است، اظهار داشت: بر اساس تاکید مقام معظم رهبری باید وابستگی به نفت را قطع کنیم و به همین دلیل با همکاری وزارت صنعت طرح استقلال ارزی به تصویب رسید تا بر این اساس یک سری اقدامات پژوهشی و عملی برای جلوگیری از وابستگی به نفت انجام شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها