امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153212
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 245
به گزارش «شیعه نیوز»، دادگاه استیناف مصر خواستار موافقت با دادخواست برای لغو حکم اعدام و یا حبس ابد رهبران اخوان المسلمین در خصوص پرونده حادثه ...

به گزارش «شیعه نیوز»، دادگاه استیناف مصر خواستار موافقت با دادخواست برای لغو حکم اعدام و یا حبس ابد رهبران اخوان المسلمین در خصوص پرونده حادثه «حمله به دفتر ارشاد» شد.

دادگاه استیناف مصر توصیه کرد که با دادخواست «محمد بدیع» رهبر اخوان المسلمین و «خیرت شاطر» معاون اول وی و تعدادی از رهبران این گروه برای لغو حکم اعدام و یا حبس ابد آنها در خصوص پرونده حادثه «حمله به دفتر ارشاد» موافقت شود.

به گزارش الیوم السابع، هیات وکلا نیز پس از درجریان قرار دادن متهمان درباره نظر مثبت دادگاه استیناف و ارائه درخواست تجدیدنظر به دادگاه، خواستار تعجیل در رسیدگی به این درخواست شده است.

دادگاه جنایی قاهره چندی پیش حکم اعدام «عبدالرحیم محمد عبدالرحیم»، «مصطفی عبدالعظیم البشلاوی، عاطف عبدالجلیلی السمری» و حکم حبس ابد «محمد بدیع»، «خیرت الشاطر»، «محمد مهدی عاکف»، «محمد سعد الکتاتنی»، «محمد البلتاجی»، «عصام العریان» و ... را صادر کرده بود.

متهمان به دست داشتن در پرونده حادثه حمله به دفتر ارشاد وابسته به اخوان المسلمین به اتهاماتی از قبیل قتل، حمل سلاح بدون جواز و داشتن مهمات، پیوستن به باندهای مسلح و ایجاد آشوب و هرج و مرج محکوم شدند.

دادگاه تجدیدنظر مصر پنجشنبه گذشته نیز حکم اعدام و حبس ابد «محمد بدیع» رهبر گروه اخوان المسلمین را لغو کرده بود.همچنین این لغو حکم شامل تعداد دیگری از سران اخوان المسلمین نیز شده است.

دادگاه جنائی قاهره اوایل فرودین ماه سال جاری حکم اعدام محمد بدیع  و دوازده نفر از رهبران این گروه را تأیید کرده بود.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها