امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153220
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 222
به گزارش «شیعه نیوز»، در این ویدئو یکی از سرکردگان داعش به نام «یاسر الافغانی» از نیروهای «طالبان» خواسته که به داعش بپیوندند و گفته درهای این گروه ...

به گزارش «شیعه نیوز»، در این ویدئو یکی از سرکردگان داعش به نام «یاسر الافغانی» از نیروهای «طالبان» خواسته که به داعش بپیوندند و گفته درهای این گروه به روی طالبان باز است.

پیام ویدئویی داعش در شرایطی منتشر می شود که گروه طالبان دچار درگیری های درون گروهی است. حامیان «ملا اختر محمد منصور» که بعد از «ملا عمر» از سوی برخی از اعضای طالبان به جانشینی وی انتخاب شد، با جمعی دیگر از اعضا که به جای وی ملا «محمد عبدالرسول» را به رهبری خود برگزیدند، دچار اختلاف و درگیری شدید شدند.

نیروهای هوادار این دو، از ماه ها قبل در منطقه «خاک افغان» زابل به شدت با هم درگیر شده اند و به تازگی گفته شده است که حامیان آن دو، در «شیندند» هرات نیز با یکدیگر به نبرد پرداخته اند.
«دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان پیش از وقوع درگیری های شیندند به خبرنگاران گفته بود در روزهای آینده خبرهایی از درگیری های تازه میان نیروهای طالبان به شما خواهد رسید و آنان به زودی نیروهای یکدیگر را از بین خواهند برد.

آگاهان سیاسی در افغانستان هشدار داده اند که در صورت وجود اختلاف میان فرماندهان طالبان، گروه تروریستی - تکفیری داعش از این وضعیت سوء استفاده خواهد کرد.
«حنیف اتمر» مشاور امنیت ملی افغانستان پیشتر گفته بود «اگر مشکل طالبان از طریق مبارزه با تروریسم یا مصالحه حل نشود، عناصر داعش رشد خواهند کرد زیرا به جلب و جذب میزبان خود نیاز دارند و ما نباید بگذاریم که طالبان افغانستان به چنین امکانی برای آن ها مبدل شود.»


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها