امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153222
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 150
به گزارش «شیعه نیوز»، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در آستانه تعطیلات آخر ماه صفر ضمن تسلیت ایام رحلت حضرت رسول(صلی الله علیه وآله) و شهادت امام حسن ...

به گزارش «شیعه نیوز»، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در آستانه تعطیلات آخر ماه صفر ضمن تسلیت ایام رحلت حضرت رسول(صلی الله علیه وآله) و شهادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) و  امام رضا(علیه السلام) طی اطلاعیه ای، از سازمان‌ها و نهادهای عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و همچنین از ستادهای اجرایی خدمات سفر استانهای سراسر کشور خواستار حفظ انسجام و آمادگی کامل در ارائه خدمات سفر به زائران و مسافران شد.

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:
1- با عنایت به اینکه شمار زیادی از هموطنان عزیز از همه استان‌های کشور در تدارک تشرف برای زیارت مرقد مطهر حضرت امام رضا(علیه السلام) و سایر اماکن و بقاع متبرکه هستند لذا از ستادهای اجرایی خدمات سفر همه استان‌ها و بویژه استان‌های زیارتی و استان‌های در مسیر خراسان رضوی درخواست می‌شود وفق وظایف و ماموریت‌های قانونی و محوله، تمهیدات لازم برای ارائه خدمات حمل نقلی، خدمات بین راهی و جاده ای، خدمات ایمنی، امدادی و امنیتی، خدمات بهداشتی، اسکان و اقامت و سایر خدمات لازم به مسافران و زائران را پیش بینی کنند.

2- با عنایت به اینکه پیش بینی می‌شود حجم زیادی از هموطنان نیز از فرصت تعطیلات مذهبی آخر ماه صفر استفاده و به زادگاه خود سفر کنند لذا پیش بینی می‌شود که با اوج سفر و حجم بالای ترددهای جاده ای در اغلب محورهای مواصلاتی کشور مواجه باشیم لذا ستادهای اجرایی خدمات سفر استانها برنامه ریزی ویژه در روزهای قبل و بعد از ایام تعطیلات  تا مراجعت کامل هموطنان به مبادی خود را معمول و نسبت به حفظ آمادگی و انسجام در ارائه خدمات به صورت فوق العاده  و شبانه روزی را اقدام کنند.

3- تمام سازمانها، نهادها و موسسات دولتی و بخش خصوصی و گروه‌های مردمی که در موضوع ارائه خدمات سفر مسئولیت‌های مختلفی را برعهده دارند ضمن آماده باش کامل در ارائه خدمات نسبت به اطلاع رسانی و راهنمایی مسافران و زائران اقدام لازم معمول دارند و با استقرار در اماکن و مبادی محل ازدحام هموطنان، نسبت به ارائه خدمات ذاتی که بر عهده دارند اقدام کنند.

4- به مسافران و زائران گرامی توصیه می‌شود با توجه به شرایط جوی و برودت هوا، به خصوص در محورهای کوهستانی، ضمن پیش بینی تجهیزات ایمنی خودرو؛ نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و مأموران راهداری به‌عمل آورده و از توقف‌های غیرضروری در حاشیه جاده‌ها و سایر نقاط که موجب ترافیک می‌شود خودداری کنند.

5- به مسافران و زائران گرامی توصیه می‌شود  قبل از سفر و برای کسب اطلاع از مسیر و مقصد سفر با شماره های 141 سازمان راهداری، 120 پلیس راهور ناجا و 134 سازمان هواشناسی تماس حاصل کنند. و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا برای ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات با سامانه ملی اطلاعات گردشگری و رسیدگی به شکایات به شماره 09629 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها