امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153231
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۵۳
تعداد بازدید: 445
به گزارش خبرنگار پیروان مــوعــود از عراق، آقای فیاضی مسئول و پیگیر آب رسانی به عتبات متبرکه شیعه در کربلا،نجف، سامرا و کاظمین است. وی در گفتکو با ...

به گزارش خبرنگار پیروان مــوعــود از عراق، آقای فیاضی مسئول و پیگیر آب رسانی به عتبات متبرکه شیعه در کربلا،نجف، سامرا و کاظمین است. وی در گفتکو با پیروان مــوعــود از فعالیت ها و اقدامات ستاد بازسازی عتبات می گوید. آقای مهندس مسعود فیاضی، فعال در بخش آب رسانی عتبات، متولد شهر یزد و پدر ایشان به پدر قنات ایران معروف است.

وی در این گفتگو خاطر نشان کرد که این مسئولیت بر اساس ضوابطی به وزارت نیروی ایران واگذار شده که مربوط به آب و برق عتبات می باشد. چارچوب فعالیت بدین صورت است که قسمت آب و فاضلاب، بهمراه برق عتبات در ستاد بازسازی به وزارت نیرو واگذار گردیده است.

آقای فیاضی درباره اعتبارات هزینه شده در عراق یادآور شد که این مبالغ از اعتبارات مردمی است. سیستم آب و برق عراق براثر جنگ و بی توجهی، پیشرفته نیست که بتوان آن را توسعه یافته در نظر گرفت. هم شبکه آب و هم شبکه برق با مشگلات فراوانی روبه روست. تمرکز در امور وجود ندارد و حتی خبری از قبوض برق و آب نیز نیست.

وی همچنین این نکته را عنوان داشت که خوشبختانه با هماهنگی هایی که ستاد بازسازی عتبات، وزارت نیرو، مهندسین و پیمانکارانی که به عشق امام حسین (ع) اینجا حضور پیدا کرده اند کارهای بسیار مهمی را تاکنون انجام داده اند.

فیاضی با توجه به مسئولیت خود درباره غریبی دو امام در سامرا گفت و وضعیت آنجا را در زمینه آب رسانی بسیار کند و بد عنوان کرد. آب سامرا با مشکلاتی که وجود دارد به صورتی است که با تانکر انجام می شود و زوار در معرض بی آبی ممکن است قرار بگیرند. آب کل عتبه در سامرا با تانکر انجام می شود و روش دیگری برای آب رسانی در آنجا وجود ندارد. مهمترین چیز دستگاه های آب شیرین کن است که باید آنجا نصب شوند.

مسئول آب رسانی عتبه که چندین سال در عراق فعالیت داشته درباره مسیر رفتن زوار به سامرا و امنیت آن نیز یادآور شد که از این بابت به برکت امام زمان (ع)، هیچ مشکلی وجود ندارد و به مانند شهرهای امن در ایران، زوار می توانند با آسودگی خاطر از این بابت به زیارت امامین در سامرا بروند.

وی همچنین درباره میزان کمک های مردمی به این نکته اشاره کرد که کمک های مردمی به حدی است که ساخت و سازهای خوبی در نجف در حال انجام است و صحن فاطمه زهرا (س) و زینت (س)؛ به وسیله بخش خصوصی برای خدمت به زوار در حال احداث است که در نوع خود در نجف، کاری بسیار مهمی است که می تواند باعث آسایش مسافرین و زوار حرم شود.

فیاضی در پاسخ به این سوال که آیا در پایتخت عراق یعنی بغداد نیز سیستم آب رسانی خوبی وجود دارد گفت که در آنجا نیز کماکان مشکلات فراوان باقی مانده اند و در حدود حداقل 30 سال زمان نیاز است تا به حدی برسد که با امروز شهری مانند تهران قابل مقایسه باشد.

اما محل و مکان تامین آب شرب در عراق به گفته فیاضی متنوع است. در هر شهری منبع تامین آب متفاوت است مثلا در نجف از طریق چاه و نهر یا در سامرا از طریق رود دجله این امر صورت می گیرد. خوشبختانه با هدیه ای که وزارت نیرو اهدا کرده، سه دستگاه آب شیرین کن پیشرفته در مسیر اربعین نصب شده است.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها