امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153243
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 529
به گزارش خبرنکار پیروان مــوعــود از عراق، حضور ایرانی ها در عراق و استان های شیعه نشین چشمگیر است. از حضور در اماکن مذهبی برای زیارت تا کار برای ...

به گزارش خبرنکار پیروان مــوعــود از عراق، حضور ایرانی ها در عراق و استان های شیعه نشین چشمگیر است. از حضور در اماکن مذهبی برای زیارت تا کار برای بازسازی و ایجاد زیرساخت های ضروری در عراق، ایرانی ها فعال هستند.در نجف اشراف و در نزدیکی حرم امام علی (ع)، حسینه ای در حال تکمیل است که مسئولان آن امکانات خوبی را برای زائرین تدارک دیده اند. سرپرست این مجموعه آقای بابایی در مصاحبه با پیروان مــوعــود، از فعالیت های جهادیی می گوید که علاقمندان به خدمت به حرمین اهل بیت از هر صنف و رده ای به آنجا می آیند.

مهندس بابایی در معرفی این مجموعه می گوید: مجموعه حسینه امام علی (ع)، در حدود دو سال است که کلنگ زنی آن شروع شده و قسمتی را برای استراحت و خواب زوار در نظر گرفتیم و در قسمت انتهایی مجموعه، آشپزخانه بزرگ و مجهزی در حال تکمیل است. کار جهادی به صورتی بوده که آشپزخانه مجموعه، 3 هفته ای به این مرحله رسیده است. غذای مهمانان در حال حاضر در این آشپزخانه طبخ می شود و برای پخش میان زوار در خیابان های نیز تعداد زیادی غذا پخته ی شود.

بابایی که چهره ای خسته و خاک خورده ای دارد درباره ظرفیت مجموعه خاطرنشان می کند: در قسمت مسقف حسینه در حدود 500 نفر ظرفیت وجود دارد که علاوه بر استراحت از آنها در سه نوبت صبحانه، نهار و شام پذیرایی می شود. حسینه امام علی در خیابان شارع حولی در نزدیکی بحرالنجف قرار دارد. در اطراف مجموعه، باغ های نخل زیبایی وجود دارند.:

وی درباره دسترسی به حرم مطهر امام علی(ع) از حسینه، افزود که این مجموعه در نزدیکترین مکان به پله برقی بزرگ مشرف به مسیر حرم قرار دارد و همچنین می توان از مسیر پله های روبه روی حسینه برای رسیدن به خیابان حرم استفاده کرد. در مقابل حسینه نیز، مجموعه بزرگ هتل فاطمه الزهرا(س) توسط بخش خصوصی ایرانی در حال ساخت است که انتظار می رود تا یکسال دیگر آماده بهره برداری شود.

آقای بابایی که مهندس و مسئول سرپرستی ساخت و ساز حسینه است، از استفبال بی نظیر ایرانیان در قالب کمک های اهدائی به ستاد بازسازی عتبات می گوید: کسانی در اینجا در حال کارگری و کارهای سخت یدی هستند که در ایران دکتر و مهندس هستند. سردارانی در این مکان بدون نام و نشان مشغولند، سردارانی بی سری که معروف هستند، اینانند. ما کارگری داریم که در نظام درجه سرداری بر دوشش است اما اینجا شن و ماسه حمل می کند.

وی همچنین درباره همکاری دولت عراق با ساخت و سازهای ایرانیان در عراق خاطرنشان ساخت که دولت عراق همکاری دارد اما بیشتر زحمات بر دوش خود ایرانیان است. زمین این مجموعه بخشی وقف است و قسمت بیشتر آن خریداری شده است.

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها