امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153248
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۴۶
تعداد بازدید: 415
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دو شبکه تلویزیونی المنار و المیادین به نقل از یک منبع نظامی در یمن از کشته شدن شش مزدور کلمبیایی خبر دادند. بر اساس ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دو شبکه تلویزیونی المنار و المیادین به نقل از یک منبع نظامی در یمن از کشته شدن شش مزدور کلمبیایی خبر دادند.

بر اساس این خبر، شش کلمبیایی به همراه فرمانده استرالیایی شان در جریان درگیری با ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان "تعز" کشته شدند.

شش نظامی کلمبیایی و فرمانده آنان از طریق شرکت "بلک واتر" که با امارات متحده عربی در اعزام نیرو به یمن توافق کرده بود، اعزام شدند.

وزارت دفاع یمن نیز خبر کشته شدن شش نظامی کلمبیایی و فرمانده استرالیایی را تایید کرد.

لازم به ذکر است، رژیم سعودی با همراهی تشکل موسوم به ائتلاف عربی و پشتیبانی آمریکا در هفته اول فروردین تجاوزگری های خود را علیه یمن شروع کرد تا بتوانند با سرکوب انقلاب مردم یمن، عبد ربه منصور هادی رییس جمهور فراری و مستعفی این کشور را بار دیگر بر منصب قدرت بنشاند.

اما از آنجایی که تعدادی از کشور های منطقه با عربستان سعودی در تجاوز به یمن همراه نشدند، رژیم سعودی برای جبران کمبود نیرو خود، دست به دامن چند کشور آفریقایی شده است تا با تزریق نیروهای عربی ـ افریقایی به عدن بتواند صحنه از دست رفته یمن را به نفع خود برگرداند. پیشتر نیز رسانه کلمبیایی "ال تیمپو" از اعزام 800 نیرو کلمبیایی به یمن خبر داده بود.


انتهای پیام/375

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار