امروز : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 2
۰۵:۲۵
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 153261
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۵۸
تعداد بازدید: 891
معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه خط قرمز ما در وزارت بهداشت، سلامت مردم، حرمت و حقوق آن‌ها است، گفت: پزشک و پرستار مسئول در رخداد تلخ پزشکی اصفهان از کار تعلیق شده‌اند و مسئولان بیمارستان که در این زمینه کوتاهی کردند از کار برکنار می‌شوند.

به گزارش پیروان موعود به نقل از فرهنگ نیوز ، محمد حاجی آقاجانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای درمان «صدرا زاهدپور» کودک خمینی‌شهری که مورد تخلف و خطای کادر پزشکی قرار گرفته بود، اظهار داشت: تیم ویژه بازرسی وزیر بهداشت برای بررسی ماجرای کشیدن بخیه از چانه کودک 4 ساله خمینی‌شهری اعزام شده که 2 تیم کارشناسی و ارشد به این استان سفر کردند، بنده هم به اتفاق مدیرکل نظارت دانشگاه علوم پزشکی استان در دانشگاه حاضر شدیم و موضوع را از نزدیک مورد بررسی قرار دادیم.
 
وی افزود: جای تاسف دارد که در ارائه خدمت درمانی به این کودک این مشکل به وجود آمده است، ما در وزارت بهداشت حاشیه امن برای هیچ‌ فرد متخلفی نداریم، خط قرمز ما سلامت مردم، حرمت و حقوق آن‌ها است.
 
معاون درمان وزیر بهداشت بیان کرد: پزشک و پرستار مسئول، برای گذراندن مراحل قضایی به دادگاه نظام پزشکی احضار شدند که از طریق نظام پزشکی این موضوع در دادگاه در دست بررسی است؛ آن‌ها موقتا از کار تعلیق شده‌اند تا رسیدگی تکمیل شود.
 
وی گفت: در مورد مسئولان اداری هم این موضوع به دادگاه تخلفات اداری دانشگاه ارجاع شده و مسئله در دادگاه تخلفات در دست بررسی است؛ وزارت بهداشت به دقت این موضوع را رصد می‌کند، مسئولان بیمارستان که در این زمینه کوتاهی کردند از کار برکنار می‌شوند و به برخی مسئولان دانشگاه، حراست و بازرسی که در گزارش به موقع ماجرا تاخیر داشتند نیز تذکر لازم داده شده است.
منبع: تسنیم
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها