امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153263
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۵۴
تعداد بازدید: 354
به گزارش «پیروان مــوعــود»، رفتن به زیارت معصومین علیهم السلام با پای پیاده، از آداب زیارت کامل آنان است که شیعیان و موالیان، آن را می‌شناسند و بدان ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، رفتن به زیارت معصومین علیهم السلام با پای پیاده، از آداب زیارت کامل آنان است که شیعیان و موالیان، آن را می‌شناسند و بدان ممارست دارند.

شیعیان ایران، معمولاً این سنت را درباره امام حسین علیه السلام و نیز امام رضا علیه السلام به جای می‌آورند.

زیارت اربعین وعده‌گاه تاریخی زائران پیاده سیدالشهداء است؛ که بویژه در سالهای اخیر رونق بیشتری در بین ایرانیان یافته و میلیون‌ها ایرانی هر سال بیش از پیش به آن موفق می‌شوند.

همچنین در ایام آخر صفر که همزمان با سالروز شهادت امام هشتم است، تقریباً تمام هیئات و ذاکرین و سخنرانان خراسانی و بسیاری از مردم بقیه مناطق، به سوی مشهد الرضا (علیه السلام) می‌شتابند که بخش عمده‌ای از آنان، پیاده هستند.

اما آنچه در ایران شناخته شده نیست، «زیارت امیرالمؤمنین علیه السلام» در روز ۲۸ صفر است.

این روز که سالروز رحلت جانسوز پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است، روز زیارتی حضرت علی علیه السلام نیز محسوب می‌شود. از این رو بسیاری از شیعیان مناطق مختلف عراق، از روز‌ها قبل با پای پیاده به سوی نجف حرکت می‌کنند تا در این ایام، این زیارت را درک نمایند.

هم اکنون شبیه به صحنه‌هایی که در این اربعین در راههای کربلا دیده می‌شد، در جاده‌های منتهی به نجف اشرف مشاهده می‌گردد؛ و زن و مرد و پیر و جوان، پرچم بر دوش، به عشق زیارت «جان پیامبر(صلی الله علیه وآله)» و تسلیت گفتن به او در ایام رحلت برادر و پسرعمش، در این مسیر گام نهاده‌اند.
انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها