امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153271
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۵۴
تعداد بازدید: 291
به گزارش «پیروان مــوعــود»، علی الحوثی یکی از فرماندهان نظامی جنبش انصارالله گفت: نیروهای کمیته های انقلابی با کمک ارتش و قبایل یمن کنترل 80 درصد ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، علی الحوثی یکی از فرماندهان نظامی جنبش انصارالله گفت: نیروهای کمیته های انقلابی با کمک ارتش و قبایل یمن کنترل 80 درصد استان مأرب واقع در شمال شرق صنعا را در دست گرفته اند.

 الحوثی افزود: نیروهای کمیته های انقلابی و ارتش با کمک قبایل یمنی توانسته اند کنترل مناطق اصلی این استان را به دست بگیرند.

وی تاکید کرد: این استان به طور کامل در آستانه پاکسازی از لوث گروهک های تروریستی است.
این فرمانده نظامی جنبش انصارالله با اشاره به تلاش عناصر مزدور برای پیشروی به سمت مناطق مسکونی در این استان، اضافه کرد: ارتش یمن و کمیته های انقلابی با آن ها مقابله کرده و مانع پیشروی آنان شده اند و علیرغم بمباران شدید جنگنده های سعودی ، ده ها نفر از عناصر مزدور را به هلاکت رسانده اند.

عربستان و برخی کشور عربی با همراهی آمریکا از ششم فروردین 94 حملات هوایی و دریایی علیه یمن را آغاز کردند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها و مدارس و حتی منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند

بنابر اعلام کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد مستقر در یمن، از آغاز جنگ در یمن، تاکنون هشت هزار شهروند بی دفاع یمنی از جمله زنان و کودکان کشته شده اند.

انتهای پیام/852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها