امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153277
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۲۹
تعداد بازدید: 277
به گزارش «پیروان مــوعــود»، کشف یک گور دسته جمعی جدید در استان مسلمان‌نشین شمال شرقی کنیا، بار دیگر نیروهای امنیتی این کشور را در معرض اتهام قرار ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، کشف یک گور دسته جمعی جدید در استان مسلمان‌نشین شمال شرقی کنیا، بار دیگر نیروهای امنیتی این کشور را در معرض اتهام قرار داد.

نیروهای امنیتی کنیا از مدت‌ها قبل به دست داشتن در این قتل‌های غیرقانونی متهم شده‌اند.

نیروهای امنیتی کنیا در روزهای اخیر یک گور دسته‌جمعی را در دامنه‌های شهر ماندرا در استان شمال شرقی پیدا کردند.

یکی از سناتورهای ارشد این منطقه و ساکنان این شهر معتقدند که این گورها در حقیقت متعلق به قربانیان مسلمانی است که توسط خود همین نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.

عبدی فتاح، یکی از ساکنان شهر ماندرا گفت: جسد یکی از قربانیان شناسایی شده و متعلق به زنی است که از سوی افرادی که خود را پلیس کنیا معرفی می‌کردند، دستگیر شده بود. من نمی‌دانم که جریان دقیقاً از چه قرار است؛ اما ما مسلمانان در ترس و هراس زندگی می‌کنیم.

فتاح گفت: بارها فریاد زده‌ایم که ما مسلمانان هدف قرار گرفته‌ایم؛ اما هیچ کس به کمک ما نمی‌آید؛ همه گروه‌های حقوق بشری نیز بر این مسئله تأکید کرده‌اند.

بیلو کرو، سناتور ماندرا نیز این قتل‌ها را به شدت محکوم کرد و ادعای نیروهای امنیتی را مبنی بر اینکه درگیری‌های قومی و قبیله‌ای دلیل وقوع این قتل‌ها بوده است، رد کرد.

وی گفت: من می‌خواهم نفرت خود را نسبت به کشتارهای غیرقانونی از سوی نیروهای امنیتی اعلام و بار دیگر این اقدامات را محکوم کنم.
از سوی دیگر پلیس کنیا بار دیگر این اتهامات را رد کرد.

این اولین‌باری نیست که نیروهای امنیتی کنیا با اتهام قتل‌های غیرقانونی مواجه هستند و پیش‌تر گزارش سال 2014 سازمان ملل نشان داده بود که تا سال 2010 تعداد زیادی قتل غیرقانونی در کنیا انجام شده است.

در ماه آگوست نیز فعالان حقوق بشر گزارش‌هایی را منتشر کردند مبنی بر اینکه 100 مرد جوان مسلمان در ماندرا از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده و بیم آن می‌رود که به صورت غیرقانونی به قتل رسیده باشند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها