امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153280
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۲۹
تعداد بازدید: 298
به گزارش «پیروان مــوعــود»، در راستای صدور احکام انتقام‌جویانه دادگاههای عربستان علیه مخالفان در منطقه شیعه‌نشین الشرقیه این کشور، دادگاه جزایی ویژه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، در راستای صدور احکام انتقام‌جویانه دادگاههای عربستان علیه مخالفان در منطقه شیعه‌نشین الشرقیه این کشور، دادگاه جزایی ویژه ریاض دو شهروند القطیف را به خروج از اطاعت ولی امر، تلاش برای ضربه زدن به امنیت کشور، فتنه‌انگیزی، و مشارکت در تظاهرات شورشی محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، این دادگاه متهم ردیف اول را با این ادعا که وی به مقر پلیس تیراندازی و به سمت نیروهای امنیتی و ساختمان دادگاه القطیف بمب دست‌ساز پرتاب کرده است به اعدام محکوم کرد.

دادگاه جزایی ویژه ریاض همچنین متهم ردیف دوم را با این ادعا که وی دو بار با هدف تیراندازی به سوی نیروهای امنیتی سلاح حمل کرده و به سمت نیروهای امنیتی و ساختمان دادگاه القطیف  بمبهای دست‌ساز پرتاب نموده و شعارهای ضد دولتی سر داده است به 25 سال حبس و 25 سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم کرد.

حرکت مردمی در استان القطیف عربستان در سال 2011 با مشارکت هزاران شهروند سعودی که خواستار اصلاحات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و آزادی زندانیان سیاسی بودند آغاز شد، اما مقامات سعودی با کشتار و سرکوب و بازداشت دهها نفر به مقابله با این جوشش مردمی پرداختند.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها