امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153283
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۵۴
تعداد بازدید: 239
به گزارش پیروان مــوعــود، حیب‌الله انصاری با بیان این که اضافه شدن کالاهای خارجی به طرح کارت اعتباری خرید کالا که برای ایجاد رونق برای ...

به گزارش پیروان مــوعــود، حیب‌الله انصاری با بیان این که اضافه شدن کالاهای خارجی به طرح کارت اعتباری خرید کالا که برای ایجاد رونق برای تولیدکنندگان داخلی است، هیچ توجیهی ندارد، گفت: این تصمیم خلاف رونق اقتصاد ملی است و دلیلی ندارد که دولت به افرادی که در خرید کالای خارجی مصمم هستند از طریق پرداخت پول و تسهیلات کمک کند.

وی با بیان اینکه در تلاش برای فرهنگسازی خرید کالاهای ملی هستیم اما در مقابل مردم را در این طرح با این همه رکود که در بازار و تولید داخلی وجود دارد توسط پرداخت پول تشویق به خرید کالای خارجی می‌کنیم، تصریح کرد: اصلا لزومی ندارد که پای تولیدات غیر ایرانی را وسط بکشیم، چرا که این کشور ماست که دچار رکود است و کارخانه‌ها مجبور هستند بعد از کاهش تولید ناشی از رکود، نیروی انسانی خود را تعدیل کنند؛ نه کارخانه‌های خارجی.

انصاری با اشاره به اینکه کیفیت بالای محصولات داخلی بالا باعث تعجب تولیدکنندگان ایتالیایی در نمایشگاه اخیر لوازم خانگی شد، گفت: امروز در صنعت لوازم خانگی با بالاترین سرمایه‌گذاری‌ها و تکنولوژی‌های جدید، بهترین کالا در کارخانه‌ها تولید می‌شود و کالاهای داخلی برای ورود به این طرح باید مجوزها و استانداردهای سختگیرانه‌ای را کسب کنند و تولید کنندگان هم باید مجوز تولید و بهره برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت می کردند.

دبیر تولیدکنندگان و صادرکنندگان لوازم خانگی با بیان این که اختلاف قیمت بین لوازم خانگی داخلی و خارجی بسیار بالاست، اذعان کرد: شخصی که برای خرید کالای خارجی مصر است اصلا نیازی به وام و تسهیلات ندارد، چرا که اختلاف قیمت بین کالاهای داخلی و خارجی به خصوص کالاهایی مانند لوازم گرمایشی، سرمایشی، ماشین های لباسشویی، یخچال فریزر و انواع تلوزیون زیاد است.

وی در ادامه، طرح خرید کالا با کارت اعتباری را برای تحریک تقاضا و ایجاد زمینه برای ورود لوازم خانگی داخلی به بازار دانست که آن را نباید با ورود اجناس خارجی آلوده کرد.

روز دوشنبه 16 آذر ماه مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی در نشست خبری خود با اعلام این که کارت‌های خرید کالا به کارت‌های عام تبدیل شده است، از اضافه شدن قابلیت خرید کالای خارجی طبق عقود مبادله‌ای 21 درصد خبر داد.

 

منبع: ایسنا

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها