امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15330
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۱
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، قیمت انواع میوه در بازار به ویژه میوه‌های تابستانه نسبت به سال گذشته افزایش ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، قیمت انواع میوه در بازار به ویژه میوه‌های تابستانه نسبت به سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته و قصد پایین آمدن ندارد.

دبیر اتحادیه بارفروشان دلیل قیمت بالای میوه را سرمازدگی اول فصل عنوان می‌کند که در برخی استان‌ها محصول را از بین برده است.

کشاورزی تابع شرایط آب و هوایی است و هرگونه عوامل طبیعی مانند سرما، تگرگ، کم آبی و خشکسالی می‌تواند تولید محصول را تهدید کند.

همچنین صادرات برخی محصولات کشاورزی مانند هندوانه، طالبی به کشورهای منطقه نیز دلیل دیگری برای بالا بودن قیمت میوه عنوان می‌شود، امسال نیز در ابتدای سال سرمای دیررس و بعد از آن تگرگ نابهنگام در برخی استانها محصول را از بین برده است.

البته عده‌ای صادرات میوه‌هایی مانند هندوانه، سیب زمینی به کشورهای منطقه را دلیل دیگری برای بالا بودن قیمت میوه عنوان می‌کنند.

*قیمت انواع میوه

گزارش میدانی خبرنگار فارس حاکی است قیمت انواع سیب در میادین میوه و تره‌بار تهران کیلویی 2400 تومان است که در کنار سایر میوه‌های تابستانه مانند هندوانه، طالبی، گرمک، دستنبو و خربزه به فروش می‌رود.

در همین حال انگور نیز کیلویی 4150 تومان به فروش می‌رسد.

قیمت هندوانه نیز که از یک ماه گذشته با قیمت کیلویی هزار تا 1200 تومان عرضه می‌شد با اندکی کاهش به متوسط 930 تومان رسیده است اما نکته حائز اهمیت این است که هندوانه‌های امسال طعم و کیفیت مناسبی ندارد.

قیمت انواع طالبی، گرمک و دستنبو نیز کیلویی 1600 تومان عرضه می‌شود که نسبت به یک ماه گذشته که به قیمت کیلویی 2 هزار تومان عرضه می‌شد تا حدودی کاهش یافته است.

خربزه دیگر میوه تابستانه است که همچنان در اوج قیمت به سر می‌برد و کیلویی 1700 تومان عرضه می‌شود.

همچنین در میادین میوه و تره‌بار کیوی نیز وجود دارد و به قیمت کیلویی 2200 تومان عرضه می‌شود.

گزارش خبرنگار فارس حاکی است قیمت موز نیز با اندکی کاهش نسبت به یک ماه گذشته به کیلویی 3400 تومان رسیده است که البته در مغازه‌های خرده فروشی قیمت آن به بیش  از 4000 تومان نیز می‌رسد.

عدم تخصیص ارز مرجع برای واردات موز دلیل بالا رفتن قیمت است که تقریبا تمام نیاز کشور به این محصول از طریق واردات  تامین می‌شود.

* قیمت انواع سبزیجات در بازار

گزارش خبرنگار فارس حاکی است قارچ بسته‌بندی 800 گرمی در میدان میوه و تره‌بار تهران کیلویی 3400 تومان عرضه می‌شود. این قیمت نسبت به ماه گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای را نشان می‌دهد. همچنین قارچ دکمه‌ای فله نیز کیلویی 5500 تومان به فروش می‌رود.

بر اساس این گزارش بادمجان کیلویی 800 تومان، سیب‌زمینی انباری 1600 تومان، گوجه‌‌فرنگی 980 تومان، هویج 1200 تومان ، پیاز زرد 650 تومان، پیاز قرمز 1250 تومان عرضه می‌شود.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها