امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153324
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 307
به گزارش «پیروان مــوعــود»، نامزد پیشتاز حزب جمهوریخواه در مبارزات انتخاباتی آمریکا مدعی شد خدمت زیادی به مسلمان کرده است. دونالد ترامپ در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، نامزد پیشتاز حزب جمهوریخواه در مبارزات انتخاباتی آمریکا مدعی شد خدمت زیادی به مسلمان کرده است. 
دونالد ترامپ در گفتگو با سی ان ان در دفاع از حرف‌های خود درباره مسلمانان و لزوم ممنوعیت ورود آنها به آمریکا گفت:« وقتی من درباره مهاجرتهای غیرقانونی از مرز مشترک با مکزیک صحبت کردم، انتقادات بیشتری از من شد. همه می گفتند که این حرفها پایان همه چیز است و فاجعه می شود. اما سه هفته بعد همه با من موافق بودند و می گفتند که حق با من است و همه آنها از من طرفداری کردند. باید توجه داشت کسانی که از من انتقاد نمی کنند مردم عادی کوچه و بازار هستند. مردم عادی با حرفهای من موافق هستند.
وی افزود: «آنها آن دو حیوان را دیدند که هفته گذشته به مردم تیراندازی کردند و عده ای را در سن برناردینو کشتند.  زنی که این کار ار انجام داد  با روادید ساختگی به آمریکا آمده بود، اساسا شرم آور است او توانسته بود با آن روادید وارد آمریکا شود. احتمالا آن زن ، آن مرد را افراط گرا کرده بود. در واقع او یک روادید نامزدی داشت.
ترامپ در ادامه گفت: سیاستمداران خیلی ناراحت هستند زیرا آنها از من خیلی عقب افتاده اند و به نظر من نمی توانند به من برسند. من در نظرسنجیهای شما 20 درصد بالاتر از بقیه هستم. 
ترامپ افزود:« یکی از برتریهای من بر دیگر نامزدها این است که پول مبارزات انتخاباتی را خودم پرداخت می کنم و از دیگران پول نمی گیرم. من هیچ کمک کننده و ذینفع و حامی مالی ندارم. »
مجری پرسید اگر آن طور که شما می گویید ورود مسلمانان را به آمریکا ممنوع کنیم پس تکلیف دیپلماتها و رهبران مسلمان و شخصیتهای خاص که می خواهند به آمریکا بیایند چه می شود؟ترامپ گفت:« شکی نیست که می توان استثناهایی قائل شد. در هر حال این مسئله ای است که باید درباره آن بحث شود.»
وی در ادامه لفاظی های خود گفت: «ما نباید اجازه دهیم قاتلان بنیادگرا وارد کشورمان شوند. ما به اندازه کافی مشکل داریم. هم اکنون عده زیادی به مرزهای ما سرازیر شده اند که اصلا نمی دانیم کی هستند.» 
مجری گفت شما تجارت بزرگی در خاورمیانه دارید. بسیاری می پرسند شما که این همه با خاورمیانه تجارت دارید چرا این همه نگران ورود مسلمانان به آمریکا هستید؟
ترامپ گفت:« من خاورمیانه و مردم خاورمیانه را خیلی دوست دارم اما در اینجا مشکلی وجود دارد. کاری که هم اکنون انجام می دهم بسیار مهمتر است. من اصلا از جانب مسلمانان صحبت می کنم و در واقع به نفع آنها کار می کنم. کاری که هم اکنون من انجام می دهم بسیار مهمتر از تجارتی است که در خاورمیانه دارم. یکی از مهمترین شخصیتهای خاورمیانه با من تماس گرفت و به من گفت دونالد، تو خدمت زیادی به مسلمان کرده‌ای. متاسفانه کسی نمی خواهد درباره این مسائل صحبت کند. همه می خواهند با مسائل برخوردی سیاسی داشته باشند. آنها انتظار دارند مرزها را باز بگذاریم تا هر کسی وارد آمریکا شود. این مشکلی است که باید حل شود. اگر این مشکل حل شود، جهان بهتر خواهد شد.»

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار