امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۲۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153328
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 125
به گزارش «پیروان مــوعــود»، اعتراضات عراقی‌ها علیه دخالت ترکیه در عراق، در بغداد و استان‌های دیگر همچنان ادامه دارد و آمادگی‌ها برای تظاهرات ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، اعتراضات عراقی‌ها علیه دخالت ترکیه در عراق، در بغداد و استان‌های دیگر همچنان ادامه دارد و آمادگی‌ها برای تظاهرات مردمی خشمگینانه در محکوم تجاوز ترکیه به شمار عراق ادامه دارد.
شماری از شهروندان عراقی با تجمع در منطقه الوزیریه بغداد در مقابل سفارت ترکیه، خواستار عقب نشینی نظامیان ترکیه از کشورشان شدند.
صدها نفر هم به سمت میدان التحریر بغداد روانه شده‌اند تا در تظاهرات اعتراض‌آمیز علیه ترکیه شرکت کنند.
نیروهای داوطلب مردمی خواستار تظاهرات مردم در اعتراض به نقض حاکمیت ملی کشورشان از سوی ترکیه شده‌اند.
احزاب و گروه‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد هم از این درخواست حمایت کرده و خواستار مشارکت مردم در این تظاهرات شده‌اند.
استان‌های مختلف عراق از جمله الدیوانیه،‌ذی قار، بصره و بابل صحنه تظاهرات اعتراضی مردم عراق است. مردم عراق خواستار موضع قاطعانه علیه آنکارا شده اند.
شرکت کنندگان در تظاهرات اعتراضی علیه ترکیه، حضور نظامیان این کشور در استان نینوا بدون موافقت دولت مرکزی عراق را محکوم کردند. همچنین برخی از تظاهرات کنندگان خشمگین، پرچم ترکیه را زیر پاهای خود لگدکوب کرد.
تظاهرات کنندگان عراقی همچنین از دولت عراق خواسته‌اند سفیر ترکیه را اخراج و رابطه با ترکیه را قطع کند. شهروندان عراقی همچنین به برخی سیاستمداران درباره سازش با ترکیه به زیان حاکمیت عراق و ارزش آن هشدار داده اند.
شرکت نوری المالکی در تظاهرات گسترده عراقی‌ها در بغداد
از سوی دیگر شبکه المیادین به صورت زنده تظاهرات گسترده نیروهای داوطلب مردمی در بغداد بر ضد دخالت نظامی ترکیه را پخش کرد که حضور نوری المالکی در این تظاهرات جلب توجه می‌کرد.
هادی العامری از فرماندهان مطرح نیروهای داوطلب مردمی که به همراه نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون و نخست وزیر سابق عراق در تظاهرات گسترده مردمی در بغداد مشارکت کرده است، طی سخنانی گفت باید بر ترکیه برای خارج کردن نظامیانش از ترکیه، فشار وارد کنیم.
 صدها نظامی ترکیه روز جمعه سیزدهم آذر با نقض آشکار تمامیت ارضی عراق، با تانک‌های خود نزدیک شهر موصل که در اشغال گروه تروریستی داعش است، مستقر شدند. هرچند دولت ترکیه در توجیه اقدام مداخله جویانه خود مدعی شده است مربیان آموزش نظامی این کشور در یک پادگان در منطقه بعشیقه درحال آموزش نیروهای پیشمرگه کرد هستند، با این حال تجاوز آشکار نظامیان ترکیه به شمال عراق با اعتراض و محکومیت شدید مسئولان رده‌های مختلف عراق روبه‌رو شده و دولت عراق بر ضرورت خروج فوری نظامیان متجاوز تاکید کرده اند، با این حال رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درخواست قانونی و منطقی  دولت عراق برای خروج فوری نظامیان کشورش از خاک عراق را رد کرده است.
انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار