امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153334
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۰۶
تعداد بازدید: 266
به گزارش «پیروان مــوعــود»، "بشار اسد" –رئیس جمهور سوریه- تأکید کرد اولین و مهم ترین گام برای نابودی گروه های تروریستی در سوریه، همان توقف ورود ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، "بشار اسد" –رئیس جمهور سوریه- تأکید کرد اولین و مهم ترین گام برای نابودی گروه های تروریستی در سوریه، همان توقف ورود تروریست ها، به ویژه از سمت ترکیه به سوریه و عراق و نیز توقف حمایت های مالی عربستان سعودی، جلوگیری از ورود تسلیحات و انواع حمایت های لجستیکی از این گروه های تروریستی است.
"بشار اسد" در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری اسپانیا تصریح کرد: "تنها شاهرگ حیاتی موجود برای گروه تروریستی داعش همان ترکیه است و این کشور به همراه عربستان سعودی و قطر، طرف های اصلی در همدستی با جنایات گروه تروریستی داعش به شمار می روند."رئیس جمهور سوریه توضیح داد: "آمریکا از همان آغاز حضور سیاسی تروریست ها در سوریه را پوشش داد و این کشور به هیچ وجه در مبارزه خود با تروریسم جدی نیست. مادامیکه آمریکا در مبارزه با تروریسم جدیت به خرج ندهد، نمی توانیم از دیگر کشورهای غربی متحد با آن، انتظار جدیت داشته باشیم."
"بشار اسد" در خصوص امکان گفتگو با گروه های معارض که در ریاض، نشست برگزار کردند گفت: "این گروه ها، تلفیقی از معارضان سیاسی و گروه های مسلح بودند... باید واقعگرا باشیم... ما در رابطه با گروه های مسلح، گفتگوهایی را با برخی از آنان داشته ایم و هدفمان از آن دست یابی به شرایطی بوده است که این گروه ها تسلیحات خود را تحویل دهند و پس از آن یا به دولت بپیوندند و یا آنکه پس از عفو حکومتی به زندگی عادی خود بازگردند. این تنها راه تعامل با گروه های مسلح در سوریه است؛ اگر آنها برای تغییر شیوه های خود و خلع سلاح آماده باشند، ما نیز آماده هستیم... اما اگر انتظار دارند که با آنها به عنوان سازمان های سیاسی تعامل شود، این چیزی است که ما به طورکلی آن را رد می کنیم. ولی در خصوص آنچه خود را معارضان سیاسی می نامند، شما به عنوان یک اسپانیایی انتظار دارید معارضان کشورتان، معارضانی اسپانیایی باشند و با پایگاه های مردمی اسپانیا در ارتباط باشند و اینکه این معارضان از کشورهای بیگانه و یا تحت فشار آنها باشند را هرگز نخواهید پذیرفت. در سوریه نیز شرایط به همین شکل خواهد بود؛ برخی از معارضان سوری، در عربستان، برخی در قطر و  برخی دیگر در فرانسه، انگلیس و یا آمریکا شکل گرفته و سازماندهی شده اند. ماهیتا ما برای گفتگو با معارضان آماده ایم، ولی در نهایت چنانچه خواسته باشیم تا به راه حلی برسیم و این گفتگوها موفقیت آمیز باشد، ناگزیر تنها با معارضان داخلی و واقعی که در سوریه پایگاه های مردمی دارند و با ملت سوریه در ارتباط هستند تعامل می کنیم، نه آنکه با دولت و یا رژیمی دیگر در جهان تعامل داشته باشیم."رئیس جمهور سوریه در خصوص هیئت سوری که در کنفرانس احتمالی نیویورک شرکت خواهد کرد افزود: هنوز تشکیل این کنفرانس قطعی نیست؛ چرا که روس ها اخیرا با صدور بیانیه ای اعلام کردند ترجیح می دهند این کنفرانس در وین برگزار شود. ثانیا آنهاتأکید کرده اند پیش از تعیین دقیق و مناسب لیستی از گروه های تروریستی، برگزاری کنفرانس مناسبتی نخواهد داشت که البته این امری واقعی و بسیار منطقی است. از نظر ما هم تمامی کسانی که در سوریه مسلح هستند تروریسم محسوب می شوند؛ بنابراین پیش از تعریف این اصطلاح، غیر منطقی است که نشستی در نیویورک و یا هر مکان دیگر برگزار شود.

انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار