امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15334
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۱
تعداد بازدید: 214
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، المنار به نقل از منابع آگاه نوشت که شیخ «حمد بن خلیفة آل ثانی » امیر شیخ‌نشین قطر به دنبال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، المنار به نقل از منابع آگاه نوشت که شیخ «حمد بن خلیفة آل ثانی » امیر شیخ‌نشین قطر به دنبال جنگ اخیر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، نامه‌ای به نخست‌وزیر این رژیم ارسال و طی آن متعهد شد تا زمانیکه حماس در قطر حضور دارد، سلاح این جنبش علیه اسرائیل استفاده نخواهد شد.

در این نامه آمده است که امیر قطر تاکید کرد که دوحه به حماس ابلاغ کرده است که قطر آماده است نیازهای مربوط به بازسازی نوار غزه را پس از پایان عملیات نظامی تامین نماید اما این کمک‌های مالی تنها در چارچوب سازوکارها و برنامه‌های قطر هزینه خواهد شد.

بر پایه این گزارش از زمان پایان جنگ علیه غزه و دستیابی به توافق بین حماس و اسرائیل تحت نظارت قطر، مصر، ترکیه و آمریکا همین برنامه‌های قطر در حال اجراست و حماس با کمک‌های مالی قطر حکومت می‌کند و آنگونه که در نامه حاکم قطر به نتانیاهو نیز ذکر شده بود حکومت حماس در غزه با پول‌های قطر و از طریق سازوکارهایی که قطری‌ها به بهانه نظارت بر پروژه‌های بازسازی نوار غزه در این منطقه ایجاد کرده‌اند، اداره می‌شود.
 
این گزارش می افزاید: به همین دلیل است که گاهی می‌شنویم اوضاع مالی حماس بسیار خوب است و گاهی اوقات نیز شنیده می‌شود که حماس با بحران مالی مواجه است و شروع به سفرهای دوره‌ای در منطقه برای جمع‌آوری کمک‌های مالی کرده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها