امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153352
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۱۰
تعداد بازدید: 279
به گزارش پیروان مــوعــود، "حیدر العبادی" در سخنانی تلویزیونی گفت: نبرد ما با داعش برای حمایت از حاکمیت عراق است.وی افزود: نباید تمایل به ...

به گزارش پیروان مــوعــود، "حیدر العبادی" در سخنانی تلویزیونی گفت: نبرد ما با داعش برای حمایت از حاکمیت عراق است.

وی افزود: نباید تمایل به همکاری را با اعزام نیروهای زرهی ترکیه اشتباه گرفت، این نیروها بدون موافقت ما وارد عراق شده‌اند.

سومریه نیوز به نقل از العبادی تأکید کرد: ما در انجام وظایف قانونی و شرعی خود در حمایت از این سرزمین کوتاهی نخواهیم کرد؛ صبر این امت به خاطر ضعف نیست.

العبادی با این حال خاطرنشان کرد: اقدامات ما ضد مردم دوست ترکیه نیست، و شهروندان ترکیه‌ای به عنوان مهمان در عراق هستند و ما وظیفه داریم از آنان حمایت کنیم.

نخست وزیر عراق گفت: عراق از هیچ کشوری درخواست اعزام نیرو نکرده است، و غیر از نیروهای زرهی ترکیه‌ای، هیچ نیروی خارجی دیگری در عراق وجود ندارد.

العبادی با بیان اینکه عراق راه گفتگو را نبسته است، تأکید کرد: دولت عراق تا این لحظه راه‌های مسالمت آمیز را در پیش گرفته است و به همسایه خود ترکیه مهلت زمانی داده تا نیروهای خود را خارج کند.

وی خاطرنشان کرد که موضع عراقی ها در خصوص حاکمیت، یکپارچه است.

نخست وزیر عراق اظهار داشت: دولت عراق مخالف اقدام غیرقانونی نیروهای ترکیه است.

العبادی با بیان اینکه خاک عراق به صورت آشکار از سوی یک کشور همسایه مورد تعرض قرار گرفته است، تأکید کرد: وظیفه داریم که همه اقدامات لازم را برای حمایت از حاکمیت خود اتخاذ کنیم.

وی افزود: نیروهای مسلح، بسیج مردمی و فرزندان عشایر از حاکمیت عراق دفاع می کنند، و حضور نیروهای ترکیه رسمی نیست و نقض حاکمیت عراق به شمار می آید.

 

منبع: العالم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها