امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153363
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 458
به گزارش «پیروان مــوعــود»، ناصر رضوان، بنیانگذار تشکل ضدشیعی و سلفی خیر أمة مصر که پیش از این مدعی شده بود که محمود شحات محمد انور و محمد یحیى ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، ناصر رضوان، بنیانگذار تشکل ضدشیعی و سلفی خیر أمة مصر که پیش از این مدعی شده بود که محمود شحات محمد انور و محمد یحیى الشرقاوی بدون اطلاع الازهر، وزارت اوقاف و اتحادیه قاریان مصری به ایران سفر کرده‌اند، از تصمیم متعصبانه وزارت اوقاف مصر در منع این دو قاری از تلاوت قرآن و مشارکت در تمامی فعالیت‌های این وزارتخانه به علت سفر به ایران و مشارکت در فعالیت‌‌های دینی کشورمان تمجید کرد.

وی با بیان این که شیخ محمود شحات انور و محمدیحیی الشرقاوی از اعضای اتحادیه قاریان مصر بودند، گفت: این موضع وزارت اوقاف مصر در منع این دو قاری از هرگونه فعالیت در داخل و خارج از مصر، پیروزی طرحی است که این حزب سلفی آغاز کرده و بیانگر جدیت دولت در برخورد با کسانی است که با ایران همکاری می‌کنند.

پیش‌تر وزارت اوقاف و امور اسلامی مصر به دلیل آن‌چه سفر بدون مجوز شیخ محمود شحات انور و محمد یحیی الشرقاوی به ایران خوانده است، این دو قاری برجسته مصری را از تلاوت قرآن و مشارکت در هرگونه فعالیت این وزارت‌خانه در داخل و خارج از مصر منع کرد.

پیش از این نیز، تشکل ضدشیعی خیر امة مصر با نادیده‌گرفتن تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در تقویت وحدت امت اسلام و تحکیم پیوند قرآنی میان ایران و مصر مدعی شده بود که ایران با هدف نفوذ در الازهر، سفر قاریان مصری به تهران را سازماندهی می‌کند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها