امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153369
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 289
به گزارش «پیروان مــوعــود»، کاردینال پیتر تورکسان، وزیر دادگستری واتیکان با تاکید بر اینکه نامه آیت الله خامنه ای در ایجاد فضای گفتگو میان ملت ها ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، کاردینال پیتر تورکسان، وزیر دادگستری واتیکان با تاکید بر اینکه نامه آیت الله خامنه ای در ایجاد فضای گفتگو میان ملت ها موثر است، گفت: ایشان در این نامه از جوانان غربی دعوت می کند با بازخوانی رویدادهای تاریخی و رویارویی با واقعیت های جهان امروز ، در قضاوت خود استقلال رای داشته باشند و به واقعیت ها از منظر جدیدی نگاه کنند.

کاردینال تورکسان، یکی از محورهای مهم نامه دوم مقام رهبری به عموم جوانان اروپایی و امریکایی را که هفته پیش توسط سفیر کشورمان در واتیکان دریافت کرده است در راستای مقابله با اسلام هراسی در غرب دانست و افزود:به هیچ وجه نباید اسلام و یا هر دین دیگری را با خشونت یکی دانست چرا که پیام ادیان توحیدی پیام الهی و صلح است و هر نوع خشونت را باید به افراد نسبت داد و نه به دین. یکی از عموهای من مسلمان بود و من به خوبی می دانم اسلام دین صلح و دوستی است.

کاردینال تورکسان تاکید کرد ایران و واتیکان باید برای کمک به برقراری صلح و عدالت در جهان با یکدیگر همکاری کنند.

رئیس شورای پاپی صلح و عدالت واتیکان، قرار است به دعوت مدیریت حوزه علمیه قم، بهمن ماه اینده برای شرکت و سخنرانی در همایش نقش ادیان الهی در تحقق صلح و عدالت جهانی که در شهر قم برگزار می شود به ایران سفر کند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها