امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153372
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 287
به گزارش «پیروان مــوعــود»، هادی العامری، دبیرکل سازمان بدر عراق، ضمن شرکت در تظاهرات مردمی در بغداد در مصاحبه با خبرنگاران گفت: باید با همه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، هادی العامری، دبیرکل سازمان بدر عراق، ضمن شرکت در تظاهرات مردمی در بغداد در مصاحبه با خبرنگاران گفت: باید با همه ابزار موجود با اشغال مقابله کرد.

وی تأکید کرد: بغداد پایتخت عراق و بسیاری از استانهای عراقی روز گذشته شاهد تظاهرات گسترده ای با حضور هزاران نفر و در محکوم کردن نفوذ ترکیه به استان نینوا بود.

هزاران عراقی و گروه های مقاومت اسلامی عراق بر ضد مداخله نظامی ترکیه در شمال این کشور، در بغداد دست به تظاهرات زدند. آنان با حمل پارچه نوشت‎ها، شعارهایی در محکوم کردن اشغال موصل از سوی ترکیه سر دادند.

نوری المالکی، رییس ائتلاف دولت قانون و "هادی العامری" نیز در این تظاهرات شرکت داشتند.

العامری تاکید کرد: مردم عراق به موضع خود در مقابله با طرح هدف قرار دادن ثبات عراق ادامه می دهند و هرگونه حضور نظامی بیگانگان اشغال است که باید با همه وسائل و ابزار موجود با ان مقابله کرد.

وی افزود: باید با هرگونه حضور نظامی در عراق مقابله کرد، ما هم چنین خواهان انتخاب همه گزینه ها در برابر نیروهای ترکیه در استان نینوا هستیم.

تظاهرکنندگان خشم شدید خود را از اقدام آشکار ترکیه در نقض قانون عراق و استقرار نیرو در اردوگاه زلیکان در استان موصل ابراز کرده و خواهان ضرورت عقب نشینی نیروهای ترکیه و احترام به حاکیت عراق شدند.

یکی از تظاهرکنندگان در گفت وگو با شبکه العالم اظهار داشت: هدف از این تظاهرات گسترده، محکوم کردن  مداخله ترکیه با کارت سبز آمریکا و مزدوران آمریکا و توافق برای تجزیه عراق است.

گفتنی است این فعالیتهای اعتراض آمیز مردمی زمانی برگزار شد که ترکیه بار دیگر از مخالفت با عقب نشینی نیروهایش از عراق خبر داد.

اما برخی اعتقاد دارند عراق باید در صورت بی توجهی ترکیه به خواست های مردم و دولت عراق به گزینه های دیگری روی بیاورد.

امیر الساعدی نویسنده و تحلیلگر امنیتی نیز اظهار داشت: گروه های مقاومت و بسیج مردمی، در برخورد با هرگونه تجاوز با ثبات‎تر، جدی تر و محتاطتر هستند.

تظاهرکنندگان تاکید کردند حاکمیت عراق خط قرمزی است که نباید از آن عبور کرد و با هرگونه مداخله بیگانگان که حاکمیت کشورشان را زیر سؤال ببرد، مخالف هستند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها