امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153385
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۴۶
تعداد بازدید: 223
به گزارش «پیروان مــوعــود»، پردیس مطالعات اسلامی دانشگاه الازهر مصر با همکاری دانشکده علوم اسلامی دانشجویان خارجی این دانشگاه در اقدامی ضد شیعی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، پردیس مطالعات اسلامی دانشگاه الازهر مصر با همکاری دانشکده علوم اسلامی دانشجویان خارجی این دانشگاه در اقدامی ضد شیعی از برگزاری مسابقه ای با موضوعیت «گسترش تشیع در جوامع سنی، دلایل، خطرات و نحوه مقابله با آن» برای دانشجویان خارجی این دانشگاه خبر داد تا اقدامات وحدت بخشی که این دانشگاه از ان دم می زند را زیر سوال ببرد.

به نقل از پایگاه اسلاع رسانی این دانشگاه، براساس اعلامیه ای که دانشکده علوم اسلامی دانشگاه الازهر در این خصوص منتشر کرده است، این مسابقه در دو بخش علمی و هنری برگزار می شود که هدف اصلی از آن، آنچه «مقابله با گسترش تشیع» خوانده شده،  عنوان شده است.

براساس این گزارش، بخش علمی این مسابقه، شامل ارائه گزارشی درباره دو کتاب ازکتب حاوی اندیشه تشیع، شناسایی ده منبع مهمترین کتب شیعه و معرفی نویسندگان آنها، معرفی ده شخصیت سنی متخصص در زمینه پاسخ علیه اندشیه تشیع همراه با ذکر مولفات آنها و علاوه بر این نوشتن پژوهشی درباره تلاش های الازهر و علمای آن در راستای مقابله با آنچه گسترش تشیع خوانده شده، می باشد.

اما بخش هنری این مسابقه شامل ارائه نمایشنامه، طرح هنری، سخنرانی و اشعاری با محوریت اندیشه تشیع و پاسخ به انچه شبهات تشیع خوانده شده است، می باشد و علاوه براین نوشتن داستانی کوتاه درباره دو دوستی که یکی به مذهب تشیع گرایش پیدا کرده و تلاش های دیگری برای بازگرداندنش به مذهب سنی می باشد.

برای نفر اول این مسابقه جایزه ۵۰۰۰ پوند مصر معادل تقریبا ۲ ملیون و دویست هزار تومان، در نظر گرفته شده و قرار است در این مسابقه به ۲۳ نفر جوایزی اعطا شود.

الازهر مسابقه مبارزه با تشیع را برگزار می کند


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها