امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
۰۶:۵۵
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1534
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۰
تعداد بازدید: 325
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در سی و یکمین جلسه ستاد راهبری ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در سی و یکمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با بیان اینکه پیشرفت و حماسه اقتصادی باید بر علم و دانش استوار باشد، گفت: در سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «حماسه سیاسی- حماسه اقتصادی» نامگذاری شده است، بخش علم و فناوری باید بتواند نقش شایسته خود را ایفا کند.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران افزود: کشور ما دارای قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها و توانایی‌های فراوان علمی برای زمینه‌سازی در رابطه با یک جهش اقتصادی است و تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب بر این موضوع که آخرین نمونه آن را در سخنرانی ایشان در مشهد مقدس شاهد بودیم، نشان می‌دهد پیشرفت و حماسه اقتصادی به طور حتمی باید بر علم و دانش استوار باشد.

* بخش‌های دارای ارزش افزوده فراوان باید مورد توجه قرار گیرد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امسال به طور حتمی باید بخش‌های دارای ارزش افزوده فراوان مانند نانو فناوری مورد توجه قرار گیرد و همه نهادها از جمله مجلس شورای اسلامی در این زمینه حمایت و همکاری لازم را داشته باشند.
* نقش جامعه علمی در حماسه سیاسی

مخبر دزفولی با اشاره به نقش جامعه علمی در حماسه سیاسی گفت: در این بخش از نامگذاری سال 1392، همه ما همگام با جامعه علمی کشور به عنوان یک گروه مرجع باید در حد توانایی خود همه واجدان شرایط را برای حضور در پای صندوق رأی تشویق و ترغیب کنیم تا با شکل‌گیری یک برگ زرین دیگر در کتاب پرافتخار حیات این نظام مقدس، توطئه‌های دشمنان ناکام بماند.

* اولویت‌های ستاد راهبری نقشه جامع علمی در سال 92

رئیس ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور در رابطه با دستور کارهای امسال این ستاد گفت: مسائلی مانند توجه به بودجه پژوهشی کشور، روند کار شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی، اعتبار سنجی اخبار حوزه علم و فناوری، تعیین نقش دانشگاه‌های مادر در اجرای نقشه جامع علمی کشور و وظایف فرا ملی این دانشگاه‌ها در دستور کار ستاد راهبری در سال 1392 است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها