امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153400
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 444
به گزارش «پیروان مــوعــود»، خبرگزاری عراقی "واع" به نقل از یکی از نمایندگان شورای استانداری نینوا اعلام کرد که دولت ترکیه امروز (دوشنبه) نیروهای ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، خبرگزاری عراقی "واع" به نقل از یکی از نمایندگان شورای استانداری نینوا اعلام کرد که دولت ترکیه امروز (دوشنبه) نیروهای نظامی‌اش را از پادگان "زلکان" در ناحیه "بعشیقه" در اطراف موصل خارج کرده است و این نیروها در حال حاضر به منطقه دهوک در اقلیم کردستان عراق رسیده‌اند.

 این خبرگزاری گزارش داد: تعداد اندکی از مربیان ترکیه در پادگان زلکان باقیمانده‌اند که تعداد آنها براساس توافق صورت گرفته با دولت حدود 20تا 50 مربی است.

خبرگزاری واع در ادامه تاکید کرد که ترکیه همچنین تجهیزات نظامی و خودروهایی که قبلا به این پادگان برده بود نیز از آنجا خارج کرده است.

منابع آگاه در استان نینوا اعلام کردند: مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق تاکید کرده که حاکمیت عراق خط قرمز است و نقض آن از سوی هیچ کشوری را نمی‌پذیرد.

برخی منابع در کردستان عراق نیز خروج بخشی از نیروهای ترکیه‌ای از صبح امروز را تایید کردند.

عراق بیشتر به طور رسمی از ترکیه به خاطر ورود غیرقانونی نیروهایش به موصل شکایت کرده و این اقدام ترکیه را خصمانه و نقض حاکمیت عراق توصیف کرده بود.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها