امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153401
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 332
به گزارش «پیروان مــوعــود»، پس از تهدیدات تلفنی و لفاظی‌های سیاسی نژادپرستانه ضداسلامی در این کشور، روز شنبه نزدیک به 150 نفر از اهالی بیلینگز ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، پس از تهدیدات تلفنی و لفاظی‌های سیاسی نژادپرستانه ضداسلامی در این کشور، روز شنبه نزدیک به 150 نفر از اهالی بیلینگز ایالت مونتانا در کانادا، در حمایت از جامعه اسلامی این شهر در پارک پیونیر، تجمع کرده و زنان کانادایی با سر کردن حجاب از همسایگان مسلمان خود پشتیبانی به عمل آوردند.

کیت والترز، یکی از اهالی مسیحی بلینگز که این گردهمایی را برنامه ریزی کرده بود می‌گوید: من از حمایت مردم تحت تاثیر قرار گرفتم. متاسفانه صدای کسانی که می‌خواهند مشکل‌سازی کنند بلند بوده و شنیده می‌شود در حالی که این افراد در اقلیت هستند و جامعه بلینگز از مسلمانان حمایت می‌کند.

والترز درباره این تجمع گفت: ما ابتدا در شبکه‌های اجتماعی از طریق 20 نفر دعوت نامه فرستادیم ولی پس از چند روز 1400 نفر از تمام دنیا از ما حمایت کردند. ابتدا می‌خواستیم به همراه عده کمی از بانوان این تجمع را شروع کنیم که یکدفعه گروه بزرگتری از بانوان درخواست کردند تا برای حمایت از خواهران مسلمان در اینجا حضور یابند و عنوان اجتماع را «ما همه خواهر هستیم» گذاشتند.

پیام های تهدید آمیز علیه مسلمانان کانادا

ماری بیکر، یکی از مسلمانان ساکن بیلینگز گفت: اخیرا پیام‌های تلفنی تهدید آمیزی دریافت کرده ام. یک نفر در پیغام‌های تلفنی با لحنی تهدیدآمیز گفت که من کشورش را نابوده کرده‌ام و به زودی من و خانواده‌ام را می‌کشد. من با دخترم تنها زندگی می‌کنیم و این پیغام‌ها دخترم را ترسانده‌اند. وقتی خانم والترز ایده این تجمع را به من گفت من به شدت استقبال کردم.

جان بولینگر، معاون فرماندار سابق مونتانا که در این اجتماع شرکت کرده است می‌گوید: پدر بزرگ و مادربزرگم که از فرانسه به آمریکا مهاجرت کرده‌اند، توسط نژادپرستان کوکلوس کلان‌ها مورد تهدید قرار گرفته‌اند. من از دیدن این جمعیت بسیار خرسندم. ما باید حمایت خود را نشان دهیم.

عده‌‌ای از مردم پلاکاردهایی حمل می‌کردند که روی آن‌ها نوشته بود: همسایه خود را دوست داشته باشید! مسلمانان را در آغوش بگیرید.

استیسی سیبرس، مبلغ دینی اولین کلیسای انگلیسی لوتران می‌گوید: من امروز به اینجا آمده‌ام تا حمایت خود را از همسایگان و جامعه بیلینگز نشان دهم. آن‌ها با برخورد‌های نژادپرستانه و افراط‌گرایانه روبرو هستند.

خانم والتر در جواب این سئوال که آیا این اجتماع تهدیدات و برخوردهای افراط گرایانه را کاهش می‌دهد یا نه گفت: به نظر من این اجتماعات تاثیر گذار هستند. هرچند بقیه تصور می‌کنند که من آدم بسیار خوش بینی هستم و این نظر واقع بینانه نیست اما باید امید داشت. حتی اگر نظر یک یا دو نفر را هم عوض کنیم باز هم موفقیت به حساب می‌آید.

آدام ملک، امام جماعت بلینگز در این مراسم برای مردم صحبت کرده و پس از سپاس و ستایش خداوند، از جمعیت به خاطر حمایت‌شان قدردانی کرده و گفت: شما با حضورتان در اینجا باعث شدید که ما در خانه‌هایمان احساس امنیت بیشتری بکنیم. ما همگی نیاز داریم تا در محیطی سرشار از عشق و محبت زندگی کنیم. بهشت جایی برای مردم کینه توز ندارد.

او در ادامه گفت: اگر از من می‌ترسید پس من یک مسلمان واقعی نبوده‌ام. مسلمان واقعی کسی ست که تمام زندگی‌اش را صرف خدمت به مردم کرده‌ است و مخفیانه نیز خدمت می‌کند. یک مسلمان کسی است که هم پروای از خدا داشته و هم عشق خدا را در قلب خود نگه می‌دارد.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها