امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153403
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 249
به گزارش «پیروان مــوعــود»، سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق بیان کرد: «ما حمله دستگاه‌های امنیتی نیجریه علیه پیروان اهل بیت(علیهم السلام) را ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق بیان کرد: «ما حمله دستگاه‌های امنیتی نیجریه علیه پیروان اهل بیت(علیهم السلام) را محکوم می‌کنیم».

در این بیانیه آمده است: شیعیان نیجریه در حالی مورد حمله نیروهای امنیتی این کشور قرار گرفتند که گروه جنایتکار «بوکو حرام» بدون هیچ مانعی اقدام به فساد در زمین می‌کند.

شهادت همسر و پسر رهبر شیعیان نیجریه

در حالی که رسانه‌ها از شهادت بیش از 300 شیعه نیجریه‌ای شامل همسر،‌ پسر و معاون رهبر شیعیان این کشور خبر می‌دهند، ارتش در بیانیه‌ای سعی در توجیه حملات نظامیان به شیعیان این کشور کرده است.

شنبه شب(21 آذرماه) نظامیان ارتش نیجریه به منزل شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه در منطقه «گیسلو» در شهر «زاریا» در ایالت «کادونا» حمله کردند تا وی  را بازداشت کنند.

به دنبال این واقعه،‌ حامیان و طرفداران رهبر شیعیان نیجریه با تشکیل زنجیره انسانی سعی در ممانعت از بازداشت رهبرشان کردند، اما نظامیان ارتش با یورش به شیعیان آنها را به شدت سرکوب کردند.

رسانه‌های محلی در نیجریه خبر می‌دهند در یورش ارتش این کشور به منزل رهبر شیعیان و درگیری‌های پس از آن،‌ نظامیان علاوه بر همسر و پسر شیخ زکزاکی، بیش از 300 تن از شیعیان را شهید کرده‌اند.

سخنگوی ارتش نیجریه‌ در توجیه یورش خشونت‌آمیز نظامیان به شیعیان این کشور که بیش از ۳۰۰ شهید برجای گذاشت،‌ گفت: شیعیان نیجریه‌ای جاده‌ها را بند آورده بودند که این موضوع قابل تحمل نبود.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها