امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153408
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 196
به گزارش «پیروان مــوعــود»، در هفته پس از تیراندازی مرگبار در شهر سن‌برناردینو در ایالت کالیفرنیا، پرتکرارترین جست‌وجویی که از سوی مردم این ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، در هفته پس از تیراندازی مرگبار در شهر سن‌برناردینو در ایالت کالیفرنیا، پرتکرارترین جست‌وجویی که از سوی مردم این ایالت با کلمه کلیدی «مسلمانان» در گوگل انجام شد، عبارت «کشتن مسلمانان» بود.

وقتی احساسات ضداسلامی در بالاترین سطح خود قرار می‌گیرد، جرائم ناشی از نفرت نیز به بالاترین سطح خود می‌رسند.

بنابر تحلیل و آنالیزی که اخیراً از سوی روزنامه نیویورک‌تایمز انجام گرفت، رابطه مستقیمی میان جست‌وجوی کلیدواژه‌های ضداسلامی در گوگل و جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان وجود دارد.

سوزان فلیک، یک روانپزشک اجتماعی در دانشگاه پرینستون آمریکا، توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان بر اساس جست‌وجوها، جرائم ناشی از نفرتی را که در آینده به وقوع خواهد پیوست، پیش‌بینی کرد.

او می‌گوید: اگر کسی تمایل دارد تکرار کند که «از آن‌ها متنفرم» یا «آن‌ها به من احساس نفرت می‌دهند»، مسلماً این احساسات منفی به اندازه یک نیت واقعی، می‌تواند پیش‌بینی کننده رفتار او در برخورد با مسلمانان باشد.

فلیک گفت: اگر کسی جست‌وجوهای زیادی در مورد مسلمانان می‌کند، احتمال دارد که مرتکب جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان شود.

بنابر گزارش‌ها در هفته‌های گذشته در پی حملات تروریستی در پاریس و سپس شهر سن‌برناردیو در کالیفرنیا و همچنین سخنرانی‌های ضداسلامی برخی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، حملات ضداسلامی در آمریکا به طرز چشمگیری افزایش یافته است.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار