امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15342
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۱
تعداد بازدید: 59
علی محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهارداشت: فردا آخرین مهلت خودروسازان برای ارتقای سطح استاندارد محصولاتشان به استاندارد یورو 4 ...

علی محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهارداشت: فردا آخرین مهلت خودروسازان برای ارتقای سطح استاندارد محصولاتشان به استاندارد یورو 4 است.

قائم مقام سازمان محیط زیست افزود: بر اساس مصوبه دولت از ابتدای تیرماه سال جاری شرکت‌های خودروساز مکلف به تولید و عرضه خودرو با استاندارد یورو 4 هستند و بر همین اساس نیز پلیس راهور ناجا اختیار دارد از فردا از شماره‌گذاری خودروهای یورو 2 در 8 کلان‌شهر کشور خود‌داری کند.

وی بیان داشت: بر اساس گزارش‌های ارسالی از شرکت‌های خودروسازی هم‌اکنون 70درصد خودروهای تولید داخل(از نظر تیراژ)منطبق با استاندارد یورو 4 تولید می‌شوند و گواهی‌های لازم را از سازمان حفاظت محیط زیست دریافت کرده‌اند.

به گفته شاعری، تولید این میزان خودرو با استاندارد یورو 4 برای 8کلان‌شهر کشور کافی است.

قائم مقام سازمان محیط زیست با بیان اینکه اولویت نخست این سازمان تولید و عرضه خودرو با استاندارد یورو 4 در 8کلان‌شهر کشور است، یادآور شد: مابقی خودروها حداکثر طی 2 ماه آینده منطبق با استاندارد یورو 4 تولید و عرضه می‌شود.

وی بیان داشت: نیروی انتظامی از فردا خودروهایی را که در 8 کلان‌شهر کشور اعم از استان‌های تهران، ‌اهواز، اصفهان،‌شیراز، مشهد، اراک، کرج و تبریز منطبق با استاندارد یورو 4 باشد شماره‌گذاری می‌کند و در غیر این صورت نسبت به شماره‌گذاری خودروهای تولیدی منطبق با استاندارد یورو 2 ممانعت می‌کند.

این مقام مسئول درباره تولید بنزین یورو4 خاطرنشان کرد: تولید و عرضه بنزین با استاندارد یورو 4 آغاز شده است به طوریکه در اواسط هفته گذشته بنزین یورو 4 در 20 جایگاه سوخت استان تهران عرضه شد؛ البته به توزیع بنزین با استاندارد جهانی به تدریج در سایر نقاط و شهرهای کشور آغاز می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها