امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153433
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۳۲
تعداد بازدید: 325
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر عراق، حکومت نیجریه را داعشی توصیف کرد و خواستار تظاهرات در عراق در اعتراض به دستگیری شیخ ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر عراق، حکومت نیجریه را داعشی توصیف کرد و خواستار تظاهرات در عراق در اعتراض به دستگیری شیخ «زکزاکی» شد.

 رهبر جریان صدر خواستار برگزاری تظاهرات در اعتراض به حمله رهبر شیعیان نیجریه و کشتار شمار زیادی از اعضای جنبش اسلامی این کشور شد.

بامداد روز یکشنبه(دیروز) بود که تعداد معدودی از رسانه‌ها از یورش نظامیان ارتش نیجریه به منزل رهبر شیعیان این کشور خبر دادند.

نیروهای ارتش نیجریه در تلاش برای بازداشت شیخ «ابراهیم الزکزاکی» رهبر شیعیان این کشور به خانه وی در منطقه «گیلسو» شهر «زاریا» یورش بردند.

این اقدام تازه علیه شیعیان و شخص «شیخ زکزاکی» رهبر شیعیان به بهانه تلاش برای ترور رئیس فرمانده ارتش این کشور از سوی نظامیان این کشور صورت گرفت؛‌ ادعایی که به شدت از سوی جنبش اسلامی نیجریه و شیعیان رد شد.

اعضای آگاه در جنبش اسلامی نیجریه اعلام کرده‌اند که همسر و پسر شیخ زکزاکی و بیش از 300 عضو شیعیان از جمله اعضای ارشد آنها توسط سربازان کشته شدند».

به گفته ابراهیم موسی سخنگوی مجمع رسانه‌ای جنبش اسلامی نیجریه در یورش 24 ساعته سربازان افرادی مانند شیخ محمد محمود توری رهبر مرکز ایالت کانو و معاون زکزاکی، دکتر مصطفی سعید مدیر رسانه‌ای جنبس ایلامی، ملام ابراهیم عثمان سخنگوی گروه و جمای گیلیما رهبر ارشد بانوان گروه کشته شدند.

برخی منابع اعلام می‌کنند که شیخ زکزاکی نیز در این عملیات دستگیر شده است.


 انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها