امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153442
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۶
تعداد بازدید: 309
به گزارش «پیروان مــوعــود»، سخنگوی ارتش نیجریه در سخنانی با اشاره به اینکه «شیخ زکزاکی» رهبر جنبش شیعیان نیجریه و همسرش از سوی نیروهای ارتش این کشور ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، سخنگوی ارتش نیجریه در سخنانی با اشاره به اینکه «شیخ زکزاکی» رهبر جنبش شیعیان نیجریه و همسرش از سوی نیروهای ارتش این کشور بازداشت شده اند، گفت:  شیخ زکزاکی و همسرش در یکی از بازداشتگاههای ارتش به سر می برند و در صحت کامل هستند.

 وی با ادعای اینکه در هنگام ورود نیروهای ارتش به شهر زاریا، شیعیان مسلح بودند، ادعا کرد که آنها نه تنها مسلح بودند بلکه با تاکور بوراتی فرمانده کل ارتش این کشور در راهش به زاریا، به شیوه ای خشونت آمیز برخورد کرده اند به طوری که به زعم وی، خواست خدا بوده که وی توانسته است از ترور نجات پیدا کرده و فرار کند.

وی با اشاره به اینکه شخ زکزاکی و همسرش در بازداشت به سر می برند، اعلام کرد که به زودی آزاد خواهند شد.

سخنگوی ارتش نیجریه مدعی شد: هیچ دشمنی با شیعه نداریم زیرا آنها نیز شهروندان نیجریه به شمار می روند و ما وظیفه داریم از آنها نیز حفاظت کنیم اما نمی توان به آنها اجازه داد حکومت تشکیل دهند.

از طرف دیگر بوراتی فرمانده ارتش نیجریه نیز مدعی شد: سخن من به شیعیان این است که به قانون احترام بگذارند و فعالیت های دینی خود را بدون سلب آزادی دیگران انجام دهند.

از طرف دیگر شمار زیادی از شیعیان نیجریه در در واکنش به حملات وحشیانه ارتش نیجریه به شیعیان این کشور، با برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز، برخورد وحشیانه با جنبش شیعیان این کشور و رهبر آن را به شدت محکوم کردند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها