امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153443
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۶
تعداد بازدید: 366
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مجتهد، فعال اینترنتی افشا‌گر وقایع پشت پرده خاندان آل‌سعود، در حساب توییترش نوشت: ائتلاف ادعایی محمد بن سلمان هیچ ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مجتهد، فعال اینترنتی افشا‌گر وقایع پشت پرده خاندان آل‌سعود، در حساب توییترش نوشت: ائتلاف ادعایی محمد بن سلمان هیچ مقدمات، برنامه، نیروی مشترک و هماهنگی نظامی ندارد.

وی افزود: این ائتلاف از کم ترین ویژگی های یک ائتلاف یعنی تعیین هدف، مشخص بودن دوست و دشمن و دستورالعمل اقدام‌های احتمالی برخوردار نیست.

مجتهد تصریح کرد: آنچه اعلام شده چیزی غیر از تفاهمی شفاهی درباره مبارزه با تروریسم با مسوولان کشورهای ذکر شده چیز دیگری نیست و چیزی فراتر از هماهنگی سیاسی و اطلاعاتی که از سوی آمریکا صورت می گیرد، ندارد.

این افشاگر سعودی اضافه کرد: دلیل هیجان محمد بن سلمان برای اعلام چنین ائتلافی، نگرانی وی از احترام غرب به محمد بن نایف، ولیعهدعربستان سعودی، به عنوان قهرمان مبارزه با تروریسم و بهترین گزینه برای رهبری آینده عربستان است.

به گفته مجتهد، محمد بن سلمان از گزارش هایی که وی را کودکی بی تجربه و ماجراجو خطاب کرده اند، آزرده خاطر است.

وی افزود: اعلام تشکیل چنین ائتلافی، یک حرکت نمایشی ناکام از سوی محمد بن سلمان برای قانع کردن غرب به این موضوع است که وی در مبارزه با تروریسم نسبت به محمد بن نایف توانایی بیشتری دارد و گویا بن سلمان با چنین کاری می خواهد به غرب بگوید که اگرچه محمد بن نایف بر تروریسم در داخل مرزهای عربستان پیروز شد ولی من می توانم تروریسم را در سراسر جهان اسلام سرکوب کنم.

عربستان سعودی روز سه‌شنبه تشکیل یک ائتلاف نظامی شامل 34 کشور اسلامی را برای مقابله با تروریسم اعلام کرد.

بر این اساسس این 34 کشور تصمیم به تشکیل این ائتلاف نظامی برای مقابله با تروریسم گرفته‌اند که هدایت آن بر عهده عربستان است و مرکز عملیات مشترک آن در ریاض است.

فهرست بلندی از کشورهای عربی مانند مصر، قطر، امارات، و نیز کشورهای اسلامی نظیر ترکیه، مالزی، و پاکستان در این فهرست نام برده شده‌اند.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار