امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153444
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۶
تعداد بازدید: 320
به گزارش «پیروان مــوعــود»، جماعت اخوان المسلمین روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای مردم مصر را به یکپارچگی و اقدام برای نجات انقلاب 25 ژانویه و ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، جماعت اخوان المسلمین روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای مردم مصر را به یکپارچگی و اقدام برای نجات انقلاب 25 ژانویه و براندازی نظام حاکم این کشور، در پنجمین سالروز انقلاب 25 ژانویه 2011 فراخواند.

 محمد منتصر سخنگوی رسانه ای جماعت اخوان المسلمین در بیانیه ای گفت: اکنون زمان اجرای برنامه های شما برای نجات انقلاب 25 ژانویه و انتقام گرفتن از کشته شدگان آن فرا رسیده است؛ پس برای آزادی خود و وطن تان با گامهای مصمم به سمت جلو حرکت کنید.

مخالفان دولت کنونی مصر سه شنبه گذشته در بیانیه ای که وزرا ، نمایندگان پارلمان سابق ، روزنامه نگاران و رهبران احزاب برجسته مصر آن را امضا کرده بودند، خواستار تجدید نظر در خواسته های انقلاب ژانویه 2011 شدند.
اخوان المسلمین از دو هفته گذشته مردم مصر را به مشارکت در برگزاری سالروز انقلاب 25 ژانویه 2011 دعوت می کند.

محمد محسوب، وزیر مشاور در امور قانونی و پارلمانی سابق کابینه مصر و ثروت نافع مخالف لیبرال از چهره های برجسته سیاسی هستند که هفته گذشته نیروها و جنبش های انقلابی مصر را به وحدت و راهپیمایی به مناسبت پنجمین سالروز برکناری حسنی مبارک دعوت کرد.
انقلاب مصر در 25 ژانویه 2011 آغاز و در 11 فوریه با کناره گیری حسنی مبارک از قدرت و سپردن اختیاراتش به 'شورای عالی نظامی مصر' متشکل از فرماندهان ارشد ارتش به ریاست 'ارتشبد محمد حسین طنطاوی' به پیروزی رسید.

مردم مصر با الهام گرفتن از انقلاب 14 ژانویه تونس که منجر به سرنگونی دیکتاتوری 23 ساله 'زین العابدین بن علی' شد، انقلاب علیه دیکتاتوری 30 ساله 'حسنی مبارک'، بزرگ ترین و مهم ترین متحد آمریکا و رژیم صهیونیستی در خاورمیانه را آغاز کرده و خواستار سرنگونی رژیم مبارک، لغو قانون حالت فوق العاده، افزایش حداقل دستمزدها، پایان دادن به خشونت ها و روی کار آمدن دولتی مردمی شدند.

دادگاه جنایی مصر چندی پیش مرسی را به اتهام کمک به فرار گروهی زندانیان در جریان اعتراض های سال 2011 مصر در مخالفت با حسنی مبارک دیکتاتور وقت این کشور، به اعدام محکوم کرد.
صدور این حکم بخشی از اقدامات سرکوب گرایانه ای بود که درپی برکناری مرسی از قدرت در سال 2013بکار گرفته شد.


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار