امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153446
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۶
تعداد بازدید: 363
به گزارش «پیروان مــوعــود»، هانیبال القذافی کوچک‌ترین فرزند معمر القذافی رئیس‌جمهور دیکتاتور و مخلوع لیبی در اعترافات خود در برابر قاضی زاهر ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، هانیبال القذافی کوچک‌ترین فرزند معمر القذافی رئیس‌جمهور دیکتاتور و مخلوع لیبی در اعترافات خود در برابر قاضی زاهر حماده که دیروز به مدت 5 ساعت صورت گرفت، اعلام کرد که امام موسی صدر هرگز لیبی را ترک نکرد. وی حتی هویت فردی که خود را به جای امام موسی صدر جا زده بود را نیز مشخص کرد. قذافی پسر پیشنهاد داد که با برخی شخصیت‌های سابق لیبی برای تعیین سرنوشت امام صدر  و رفقایش میانجگری کند.

بعد از طرح این مسائل هانیبال قذافی به عنوان یک متهم به دادستانی استیناف تحویل داده شد تا درباره وی تصمیم‌گیری شود. وی همچنین به اتهام مخفی کردن اطلاعات بر اساس ماده 408 قانون مجازات بازداشت شد.

القذافی به مسئولیت نظام قذافی در این جنایت اعتراف کرده و هویت فردی که به جای وی به ایتالیا سفر کرد و همچنین کشور عربی که این فرد الان در آنجا زندگی می‌کند را نیز نام برد. وی افزود که پدرش مسئولیت بستن پرونده امام موسی صدر را که در دست المعتصم بالله یکی دیگر از فرزندان القذافی بود، را در نهایت به سیف‌الاسلام سپرد. المعتصم بالله در آن زمان رئیس سرویس امنیت ملی لیبی بود که در زمان درگیری‌های لیبی کشته شد. وی همچنین عبدالسلام جلود معاون سرهنگ قذافی را نیز در این زمینه متهم کرد و گفت که امام موسی صدر بعد از بازداشت به زندان ویژه‌ای در غرب طرابلس منتقل شد.

هانیبال در مورد سرنوشت امام موسی صدر چند احتمال را مطرح کرده و گفت: ممکن است وی کشته شده باشد یا اینکه همچنان زنده باشد. فرزند دیکتاتور سابق لیبی مدعی شد که امکان تماس با برخی شخصیت‌های لیبی را در کشورهای عربی برای دستیابی به اطلاعاتی در مورد سرنوشت امام موسی صدر را دارد. وی در همین رابطه از دادستان خواست که او را به مقامات کنونی لیبی تحویل ندهند. وی گفت که برادرش الساعدی که از سوی دولت نیجریه به مقامات کنونی لیبی تحویل داده شد ، در زندان‌های لیبی در معرض شکنجه و تجاوز قرار گرفت.

القذافی در بیان جزییات عملیات ربایش خود گفت که از برابر هتل شیراتون دزدیده شد و از آنجا به منزلی برده شد و در نهایت به عناصر بخش اطلاعات تحویل داده شد.

امام موسی صدر روحانی برجسته و رهبر جنبش امل لبنان در 9 شهریور 1357، طی سفری رسمی به لیبی به‌ دعوت معمر قذافی، ناپدید شد.

چند روز پیش «ابراهیم بصبوص» مدیرکل نیروهای امنیت داخلی لبنان گفت که شعبه اطلاعات نیروهای امنیتی ملی لبنان تماسی دریافت کرد مبنی بر اینکه یک گروه هانیبال قذافی را ربوده و مایل به تحویل آن به نیروهای امنیت داخلی لبنان است.

بر اساس این گزارش، گروهی از نیروهای امنیت داخلی لبنان عازم مکانی که ربایندگان پسر قذافی در بعلبک مشخص کرده بودند، شدند و بعد از مشخص شدن هویت واقعی این فرد ربوده شده مبنی بر اینکه او پسر قذافی است، دستگیر و به مقر اداره کل نیروهای امنیتی در بیروت انتقال داده شد.

هانیبال قذافی پسر پنجم معمر قذافی است که در جریان انقلاب سال 2011 پدرش را تنها گذاشت و بعد از مدتی به‌همراه خانواده اش به الجزایر گریخت و سپس به عمان پناهنده شد.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها