امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153447
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۶
تعداد بازدید: 287
به گزارش «پیروان مــوعــود»، تجمع علمای مسلمان لبنان متشکل از علمای شیعه و اهل تسنن با صدور بیانیه ای، تجاوزعلیه خانه وحسینیه شیخ ابراهیم زکزاکی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، تجمع علمای مسلمان لبنان متشکل از علمای شیعه و اهل تسنن با صدور بیانیه ای، تجاوزعلیه خانه وحسینیه شیخ ابراهیم زکزاکی رهبرجنبش اسلامی نیجریه و به شهادت رسیدن تعدادی از شیعیان این کشور را محکوم کرد و خواستار شناسائی و مجازات عاملان این جنایت شد.

در این بیانیه آمده است: رژیم صهیونیستی مدتی است که درصدد جلوگیری از گسترش خط مقاومت در قاره آفریقا است و در این زمینه به روش های سازمان یافته نظامی، امنیتی و سیاسی متوسل شده و همزمان با آن کشورهایی که در صدد ترویج اندیشه وهابی در آفریقا هستند به بهانه واهی رویاروئی با گسترش شیعه در این قاره، علیه شیعیان دست به جنایت می زنند.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: نیجریه از جمله کشورهائی است که ائتلاف آمریکائی، صهیونیستی، تکفیری و وهابی آن را هدف گرفته و گروه تروریستی تکفیری بوکوحرام که از سوی این ائتلاف حمایت می شود، تجاوزها و جنایات علیه ارزش ها را شروع کرد و احدی نمی تواند ما را قانع کند که دولت نیجریه قادر به نابودی این گروه نیست.

تجمع علمای مسلمان لبنان تاکید کرد: آنچه در خصوص شیخ ابراهیم زکزاکی اتفاق افتاد درهمین چارچوب قرار دارد زیرا از سال ها قبل توطئه هایی برای حذف جنبش اسلامی نیجریه و شخص شیخ زکزاکی وجود داشته است.

در بیانیه این تجمع با بیان این که « دولت نیجریه در سال ۲۰۱۳ به راهپیمائی روز جهانی قدس حمله کرد و تعدادی زیادی از راهپیمایان از جمله سه پسر شیخ زکزاکی را به شهادت رساند»، خاطرنشان کرد:اما دیروز دولت نیجریه به بهانه تلاش برای ترور یکی از مسئولان امنیتی این کشور به مراسم جشن سالگرد میلاد نبی گرامی (صلی الله علیه وآله) که به ابتکار شیخ زکزاکی برگزار شده بود، حمله کرد.

در این بیانیه آمده است: در این حمله که نیروهای نظامی نیجریه و عناصر مسلح گروه تروریستی تکفیری بوکوحرام شرکت داشتند، صدها تن از شرکت کنندگان در این مراسم جشن از جمله شیخ محمد توری معاون شیخ زکزاکی و همسر و یک فرزند او به شهادت رسیدند و سرنوشت رئیس جنبش اسلامی نیجریه همچنان نامعلوم است.

تجمع علمای مسلمان لبنان تاکید کرد: این جنایت خدمت به صهیونیست ها ، تکفیری ها و حامیان انتشار تروریسم وهابی است که بارها و با صراحت ناراحتی خود را از گسترش خط مقاومت در نیجریه اعلام کرده اند.

در بیانه این تجمع تصریح شده است: سخن یوسف القرضاوی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان و رهبر فتنه گران در جهان اسلام در خصوص گسترش تشیع در آفریقا در چارچوب جنگ علیه مقاومت است، جنگی که برخی کشورهای جهان اسلام از جمله لیبی، تونس ، مصر و سوریه را ویران کرده است.

تجمع علمای مسلمان لبنان از جامعه جهانی خواسته است تا جلوی تجاوزهای علیه شیعیان در نیجریه را گرفته و برای کشف سرنوشت شیخ ابراهیم زکزاکی و محاکمه و مجازات عاملان این جنایت در دادگاه های بین المللی تلاش کند.

در پایان این بیانیه به بخشی از اظهارات شیخ ابراهیم زکزاکی در باره اوضاع آفریقا از جمله« تا زمانی که آمریکا و صهیونیست ها در نیجریه حضور دارند، تروریسم متوقف نمی شود» ، اشاره شده است.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها