امروز : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 29
۱۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153448
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۶
تعداد بازدید: 207
به گزارش «پیروان مــوعــود»، جیمز مک کانل به اتهام ایراد خطابه ضد اسلامی و توهین به اسلام، برای دفاع از خود به دادگاه ایرلند احضار شد.«premier ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، جیمز مک کانل به اتهام ایراد خطابه ضد اسلامی و توهین به اسلام، برای دفاع از خود به دادگاه ایرلند احضار شد.

«premier Christian radio» نوشت: جیمز مک کانل کشیش 78 ساله ایرلندی سال گذشته خطابه‌ای را در کلیسای «وایت ول» در شمال شهر بلفاست و یکی از بزرگ‌ترین پرستشگاه‌های مسیحییان در ایرلند شمالی قرائت و در این سخنرانی با اتخاذ موضعی اسلام‌ستیزانه، دین اسلام را که تعالیم آن الهی و برگرفته از قرآن است، «شیطانی» توصیف کرده بود.

این خطابه به صورت همزمان از اینترنت پخش شد.

این رفتار کشیش کانل موجب شد تا مقامات قضایی ایرلند شمالی با توجه به قانون مصوب سال 2003 مبنی بر پایش ارتباطات در فضای عمومی و شبکه‌های مجازی پرونده‌ای را علیه او تشکیل داده و وی را برای ارائه توضیحات در خصوص بی‌احترامی به مسلمانان به دادگاه احضار کنند.

اتهام او استفاده نادرست از وسایل ارتباط جمعی مجازی و ارسال پیام موهن به مسلمانان از طریق آن به مخاطبان است.

کانل که اتهامات وارده را انکار می‌کند قرار است به زودی در دادگاه بدوی «لاگانساید» از خود دفاع کند.

جو رایس، وکیل مدافع این کشیش مدعی است که سخنان موکلش در راستای آزادی بیان توجیه پذیر است. در عین حال این وکیل درباره اهانت موکلش به شمار کثیری از پیروان اسلام پاسخی ارائه نکرده است.

انتظار می‌رود محاکمه کشیش کانل در دادگاه ظرف روزهای آینده با صدور حکم خاتمه یابد.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها