امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153457
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۱۳
تعداد بازدید: 320
یک وبگاه صهیونیستی نوشت: کارشناسان نگران سناریویی هستند که بر اساس آن حزب‌الله مایل به گشایش جبهه‌ای سوم با رگبار حملات کشنده موشکی نشانه گرفته شده بر اسکادران‌ها و یگان‌های کنترل هوایی است.

به گزارش پیروان موعود، وبگاه صهیونیستی «گلوبز» در گزارشی نوشت: اسرائیل جهت افزایش توانایی در مقابله با تهدید‌های موشکی حزب‌الله لبنان در صدد خریداری نمونه‌ای از جنگنده‌های رادار گریز «اف 35 » که دارای ویژگی برخاست کوتاه و عمود پرواز می‌باشد، برآمده است.

 در همین زمینه نیروی هوایی آمریکا و اسرائیل از چند ماه گذشته رایزنی برای تجهیز تل‌آویو به اسکادرانی از جنگنده‌های اف 35 BSTOVL ساخت کارخانه لاکهید مارتین آمریکا را آغاز کرده‌اند. خرید یک اسکادران جنگنده اف 35 B STOVL موجب برتری هوایی اسرائیل شده و آن را قادر می‌سازد به خاطر خاصیت عمود پروازی و برخاست کوتاه این هواپیما ماموریت‌های مخفی بیشتری را انجام دهد.

بر اساس این گزارش، اسرائیل تاکنون 34 فروند جنگنده اف 35 A را خریداری کرده و وزارت جنگ اسرائیل نیز در پی خرید 17 فروند دیگر از این نوع جنگنده است .


اف 35 بی

در سال‌های اخیر نیروی هوایی اسرائیل در پی افزایش توانمندی خود همزمان با افزایش قابلیت‌های موشکی نیروهای حزب‌الله برآمده است . این در حالی است که منابع اطلاعاتی اسرائیل تخمین می‌زنند نیروهای حزب‌الله لبنان بیش از 130 هزار موشک و راکت که بسیاری از آن‌ها متعلق به ایران هستند، را در انبار نگهداری کرده‌اند. در بین این موشک‌ها نمونه‌های موشک اسکاد وجود دارند که تقریبا هر هدفی را در اسرائیل نشانه می‌گیرند.

گلوبز در ادامه این گزارش با اشاره به اقدام‌های آتی حزب‌الله لبنان و تجهیز بیشتر به جنگ افزارها نوشت: مرحله بعدی تجهیز شدن حزب‌الله خریداری موشک‌های دقیق‌تر است.  اقدامی‌که تهدید جدی‌تری علیه جنگنده‌ها و باندهای پروازی پایگاه‌های هوایی اسرائیل خواهد بود . در همین زمینه کارشناسان اسرائیلی سناریویی را پیش‌بینی می‌کنند که بر اساس آن حزب‌الله مایل به گشایش جبهه سومی از لبنان با رگباری از حملات هزاران  موشک است که برخی به سوی اسکادران‌ها و یگان‌های کنترل هوایی نشانه گیری شده است.

این وبگاه صهیونیستی در خاتمه نوشت: پایگاه‌های هوایی اسرائیل با چنین تصوری تمرین‌های نشست و برخاست جنگنده‌های خود را در حالی که زیر حملات موشکی هستند، انجام می‌دهند تا بتوانند با کسب تجربیات از چنین رزمایشی در هنگامه اجرای سناریوی حزب‌الله در موشک باران باندهای فرودگاه جنگنده‌ها را به پرواز درآورند و به همین منظر تیم ویژه‌ای برای بازسازی و مرمت باندها با مواد مخصوص در نیروی هوایی اسرائیل ایجاد شده است.

شایان ذکر است که جنگنده اف35 سه نمونه اصلی اف-35 A با توانایی نشست و برخاست متعارف، اف-35 B با توان برخاست کوتاه و نشست عمودی و اف-35 C با توان ناو نشینی دارد.

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها