امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153470
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۲۳
تعداد بازدید: 244
به گزارش «پیروان مــوعــود»، پلیس فدرال امریکا 'اف بی آی' در پی افزایش روند رفتار تهدید آمیز و تخریب برخی مساجد ایالت کالیفرنیا، تحقیق و جستجو در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، پلیس فدرال امریکا 'اف بی آی' در پی افزایش روند رفتار تهدید آمیز و تخریب برخی مساجد ایالت کالیفرنیا، تحقیق و جستجو در مورد عاملین این اقدامات را آغاز کرد.

در پی حادثه تروریستی سن برناردینو که که توسط دو مهاجم مسلح صورت گرفت ،14 نفر کشته و 20 نفر دیگر زخمی شدند، در اوائل ماه جاری موج واکنش های خشونت آمیز از سوی گروه های افراطی نسبت به مسلمانان در این ایالت و برخی نقاط دیگر آمریکا بالا گرفته است.

روز جمعه جوانی 23 ساله بنام کارل دیال با ایجاد حریق در انجمن اسلامی کواچلا ولی در نزدیکی محل حادثه تروریستی سن برناردینو خساراتی به این محل وارد آورد و همان شب توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شد.

دیال قرار است بزودی در دادگاه های این ایالت به اتهام آتش افروزی ، نفرت ورزی و دزدی و تخریب اماکن عمومی مورد محاکمه قرار گیرد.
گروه دیگری ضمن کشیدن عکس صلیب بر دیوار مسجد بیت السلام و نوشتن شعارهای ضد اسلامی، یک نارنجک پلاستیکی در مدخل این مسجد قرار دادند.
در همین روز گروه دیگری بر دیوار انجمن اسلامی شهر هاتورن در جنوب این ایالت نوشتند' راه مسیح راه درست است'.

در پس تکراراین وقایع پرونده تحقیق وبررسی در مورد اقدامات اخیر، به پلیس اف بی آی آمریکا ارجاع شد و این اداره با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که پس از بررسی همه مدارک و شواهد این حوادث، با عاملین آن ها همان گونه که با تروریست ها رفتار می شود، برخورد خواهد شد.

ابراهیم هوپر سخنگوی شورای روابط مسلمانان آمریکایی با ابراز نگرانی در مورد افزایش این گونه اقدامات به خبرنگاران گفت که سخنان و اقدامات اسلام هراسانه که پس از حادثه 11 سپتامبر در حاشیه جوامع آمریکایی رواج یافته بود اکنون به جریانی در متن این جوامع تبدیل شده است.


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار