امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153473
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 377
به گزارش «پیروان مــوعــود»، سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه‌ای تمدید بازداشت شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین را به معنای ادامه بازداشت ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه‌ای تمدید بازداشت شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین را به معنای ادامه بازداشت اجباری و محرومیت وی از محاکمه عادلانه است.

این سازمان با بیان اینکه شیخ علی سلمان زندانی اندیشه است، از نظام بحرین خواست که ضمن سلب اتهامات از شیخ علی سلمان، وی را فورا و بدون قید و شرط آزاد کنند، زیرا او از حق خود در آزادی بیان به شکل صلح آمیز استفاده کرده است.

عفو بین الملل همچنین با اشاره به ممانعت مقامات زندان از ملاقات وکلای شیخ علی سلمان با او و رساندن نسخه ای از دفاعیه ها به دستش، از تمامی طرفهای حقوقی و بین المللی خواست که از دولت بحرین بخواهند هر چه سریعتر شیخ علی سلمان را آزاد کنند.

دادگاه تجدید نظر بحرین روز گذشته ادامه محاکمه شیخ علی سلمان را به ماه آینده میلادی موکول کرد.

این دادگاه همچنین بدون توجه به شخصیت شیخ علی سلمان و لباس روحانیت وی او را مجبور کرد که لباس ویژه زندانیان را بر تن کند.

رژیم  آل خلیفه اوایل تیرماه امسال، شیخ سلمان را به اتهام تحریک مردم یمن برای تغییر نظام حاکم در این کشور با توسل به زور، به 4 سال زندان محکوم کرد.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار