امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15348
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اکونومیست در گزارشی مفصل و خصمانه علیه ایران، اذعان کرده است که موازنه قدرت در منطقه در حال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اکونومیست در گزارشی مفصل و خصمانه علیه ایران، اذعان کرده است که موازنه قدرت در منطقه در حال تغییر به‌نفع ایرانیان است.

در این گزارش ضمن تصریح به اینکه شیر پارسی پنجه‌های خود را از دست نداده است، اذعان شده که به دو دلیل موازنه قوا بین ایران و سایر جهان در حال تغییر به‌نفع ایران است: اولا به دلیل پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران که اکونومیست آن را همچون سیاست‌مداران صهیونیست در راستای تولید سلاح هسته‌ای می‌بیند. ایران ظرف کمتر از دو سال و علی‌رغم تحریم‌ها توانسته است 9000 سانتریفیوژ نصب کند و به این ترتیب ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم خود را دو برابر کرده است. ثانیا، برخی تحولات دیگر که منافع غرب را تهدید می‌کنند، در اطراف ایران در حال رخ دادن هستند. با وجود مشکلات اقتصادی، ایران همچنان در مقایسه با همسایگانش قدرتمند است و علاقمند است که قدرت خود را به خارج تسری دهد. دولت عراق اکنون متحد ایران است. ایران در لبنان نیز از طریق حزب‌الله شیعی دارای نفوذ است و نیروهای حزب‌الله را وارد سوریه کرده است که توانسته‌اند در کنار مشاوران ایرانی، وضعیت جنگ را به نفع حکومت بشار اسد تغییر دهند. دلیل رسمی موافقت اوباما با ارسال سلاح به سوریه، استفاده این کشور از سلاح شیمیایی بوده است اما دلیل واقعی آن این است که آمریکا نمی‌خواهد اسد به عنوان نماینده ایران حکومت کند.

در این گزارش ادعا شده است که خطر ایران هسته‌ای یکی از اصلی‌ترین عللی است که باعث می‌شود غرب نه‌تنها در سوریه وارد عمل شود، بلکه در این کشور منطقه پرواز ممنوع نیز برقرار کند. این اقدام باعث می‌شود که دولت اسد از اصلی‌ترین سلاح خود یعنی نیروی هوایی بی‌بهره شود و شورشیان بتوانند پایگاه نظامی در سوریه ایجاد کنند.

گزارش اکونومیست این چنین به پایان رسیده است: «وقتی قدرت پارسی در حال افزایش است، برای غرب وقت عقب‌نشینی از خاورمیانه نیست!»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار