امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153482
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۵۶
تعداد بازدید: 312
به گزارش «پیروان مــوعــود»، به گفته ساکنان محل، سربازان ارتش نیجریه در روز دوشنبه اقدام به جمع آوری اجساد شیعیان به شهادت رسیده در حملات دو روز قبل ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، به گفته ساکنان محل، سربازان ارتش نیجریه در روز دوشنبه اقدام به جمع آوری اجساد شیعیان به شهادت رسیده در حملات دو روز قبل سربازان در شمال زاریا کردند.

ابراهیم موسا سخنگوی آی.ام.ان گفت: به ما خبر دادند که سربازان ارتش، اجساد شیعیان به شهادت رسیده در خارج از منزل شیخ ابراهیم زاکزاکی، را بوسیله کامیون جمع آوری کرده‌اند.

او درباره تعداد کشته شد‌گان گفت: هنوز نمی‌توانیم به طور دقیق بگوییم، اما با توجه به اینکه عده زیادی برای حمایت از خانه شیخ بیرون منزل ایشان جمع شده بودند، تعداد کشته شدگان بسیار زیاد است.

او درباره وضعیت رهبر شیعیان شیخ زاکزاکی گفت: ایشان به دلیل تیراندازی سربازان به شدت زخمی شده بودند و قادر به خروج از خانه نبودند. ما تصور می‌کنیم ایشان را به کادونا (70 کیلومتری زاریا) برده باشند. ما با دکتر معالج ایشان در تماس بوده‌ایم و به گفته پزشکان وضعیت ایشان وخیم است. به گفته کادر پزشکی، سربازان چهار گلوله به ایشان شلیک کرده‌اند.

شاهدان دیگری نیز خبر جمع آوری اجساد شهدا توسط ارتش را تایید کرده‌اند.

بشیر بلو ساکن محل گفت: امروز صبح سربازان جنازه‌ها را با کامیون به مکان نامعلومی بردند.

وضعیت امنیتی در منطقه حاکم شده و اتومبیل‌ها قبل از ورود به منطقه مورد بازرسی قرار می‌گیرند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها