امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153484
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۵۶
تعداد بازدید: 359
به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع دولتی اردن امروز سه شنبه اعلام کردند اردن لیست اولیه گروه های تروریستی در سوریه را تهیه کرده و از نظر اردن این ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع دولتی اردن امروز سه شنبه اعلام کردند اردن لیست اولیه گروه های تروریستی در سوریه را تهیه کرده و از نظر اردن این گروه ها در آینده سیاسی سوریه هیچ نقشی نمی توانند داشته باشند.

 این منابع که خواستند نامشان فاش نشود ،افزودند: لیست اولیه گروه های تروریستی در سوریه فراهم شده و مقام های اردنی، آمریکا و کشورهای مرتبط با این مسئله را در جریان آن گذاشته اند تا در صورت نیاز اصلاحاتی روی آن صورت گیرد.

در رأس این لیست که دستگاه امنیتی اردن آن را فراهم کرده ، گروه تروریستی داعش و گروهک های وابسته به آن در سوریه است و نیز جبهه النصره و همه گردان های آن ، جیش المهاجرین، الانصار ، فجر الاسلام ، جند الاقصی، حرکه نورالدین زنکی، لواء التوحید و گردان های احرار الشام قرار دارند.

این منابع علت اینکه چراگردان های احرار الشام در لیست اولیه گروه های تروریستی قرار داده شده است را بیان نکردند .
این گروه در کنفرانس مخالفان سوری در ریاض شرکت نکرده بود .
منابع دولتی اردن این لیست را قابل اصلاح دانستند و افزودند : نقش اردن هماهنگی برای تهیه این لیست بوده و نه تهیه لیست نهایی گروه های تروریستی در سوریه.
محمد مومنی، وزیر اطلاع رسانی و ارتباطات و سخنگوی دولت اردن چندی پیش در مصاحبه ای مطبوعاتی از موافقت دولت امان برای هماهنگی برای تدوین فهرستی از گروه های تروریستی در سوریه خبر داده بود .

سرگئی لاوروف در نشست وین تاکید کرده بود: توافق مشترکی بر سر لیست های گروه های تروریستی ای که باید با آنها جنگید، حاصل شده و ما از اردن خواستیم در تهیه لیست گروه های تروریستی به ما کمک کند .


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار