امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153485
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۵۶
تعداد بازدید: 323
به گزارش «پیروان مــوعــود»، تجمع کنندگان اندونزیایی روز سه شنبه ضمن حمل تصاویری از 'شیخ ابراهیم یعقوب زکزکی'، روحانی مسلمان و شیعه نیجریه و پرچم ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، تجمع کنندگان اندونزیایی روز سه شنبه ضمن حمل تصاویری از 'شیخ ابراهیم یعقوب زکزکی'، روحانی مسلمان و شیعه نیجریه و پرچم اندونزی و با سردادن شعارهایی با این روحانی نیجریه ای اعلام همبستگی کردند.

تجمع کنندگان اندونزیایی از سفیر نیجریه خواستند نظامیان این کشور آفریقایی به خشونت علیه شیعیان پایان دهند.
این تجمع کنندگان همچنین از این دیپلمات بلندپایه نیجریه ای خواستند صدای آنها را که آزادی سریع تر شیخ ابراهیم یعقوب زکزکی را فریاد می زدند به گوش مقامات کشورش برساند و در صورتی که شیخ ابراهیم کشته شده است جنازه اش را تحویل خانواده اش دهند.
اندونزیایی ها همچنین خواستار مداخله دولت اندونزی، سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی برای متوقف کردن آزار و اذیت مسلمانان توسط نظامیان نیجریه ای شدند.

در دو حمله نظامیان نیجریه به خانه شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی و حسینیه 'بقیه الله' در شهر زاریا، علاوه بر همسر و پسر وی، بیش از 300 تن از شیعیان به شهادت رسیدند.
نیروهای ارتش نیجریه سال گذشته نیز با حمله به مراسم روز جهانی قدس ده ها تن از جمله 3 فرزند شیخ زکزاکی را شهید کردند.

وی رییس 'سازمان اسلامی' نیجریه است و به دفاع از حقوق مسلمانان و برافراشتن پرچم اسلام و دعوت برای اتحاد مسلمانان معروف است.
آمار رسمی از شمار شیعیان نیجریه در دست نیست، اما بر اساس برخی گزارش ها شمار شیعیان این کشور از دو تا چهار میلیون نفر تخمین زده شده است و حتی برخی منابع شمار شیعیان را هشت میلیون نفر اعلام کرده اند .


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها