امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153486
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۵۶
تعداد بازدید: 344
به گزارش «پیروان مــوعــود»، در نامه‌ای که سفارت نیجریه در تاریخ یک ربیع‌الثانی 1433 (5 اسفند 1390) به وزارت خارجه عربستان در ریاض ارسال می‌کند، مدعی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، در نامه‌ای که سفارت نیجریه در تاریخ یک ربیع‌الثانی 1433 (5 اسفند 1390) به وزارت خارجه عربستان در ریاض ارسال می‌کند، مدعی می‌شود که سفارت ایران در پایتخت نیجریه (آبوجا) اقدامات گسترده‌ای برای گسترش تشیع در این کشور انجام داده است.

بر مبنای این سند که توسط سایت ویکی لیکس منتشر شده است، در آبان 1390 نیز در نامه‌ای فعالیت‌های ایران در نیجریه توسط سفارت عربستان به اطلاع مقامات سعودی رسانده شده است.

در این سند ادعا شده است که سفارت ایران در نیجریه در گسترش و تقویت و پشتیبانی شیعه در این کشور نقش دارد و فعالیت‌های آموزشی برای افراد فقیر و نوجوانانی که سنشان بین 14 الی 20 سال بیشتر نیست توسط روحانیون نیجریایی و ایرانی انجام می‌گیرد.

آن‌چه که از این سند بر می‌آید میزان نگرانی مقامات سعودی از گسترش شیعیان در نیجریه است که تلاش دارند تمامی آن را به فعالیت‌های ایران ارتباط داده و از این رو پروژه‌ی ایران‌هراسی خود را پیش ببرند.

پیش از این در گزارشی به هراس وهابیت و تلاش‌های آنان برای مقابله با موج تشیع در نیجریه اشاره شده است.

نامه اخطارآمیز عربستان به نیجریه درباره گسترش تشیع+ سند

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها