امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153489
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۵۶
تعداد بازدید: 252
به گزارش «پیروان مــوعــود»، تظاهرات مردم نیجریه در محکومیت کشتار شیعیان این کشور در مناطق مختلف نیجریه ادامه دارد. امروز ـ سه شنبه 24 آذرماه ـ ده ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، تظاهرات مردم نیجریه در محکومیت کشتار شیعیان این کشور در مناطق مختلف نیجریه ادامه دارد.

امروز ـ سه شنبه 24 آذرماه ـ ده ها هزار از طرافداران جنبش اسلامی نیجریه در شهر «کانو» دومین شهر پرجمعیت این کشور در اعتراض به قتل عام شیعیان نیجریه تظاهرات برگزار کردند.

تظاهرات مردم شهر کانو از مسجد مرکزی قدیمی این شهر آغاز شد و در مرکز تجاری شهر با سخنرانی «امام یعقوب» از روحانیون برجسته شهر کانو به پایان رسید.

امام یعقوب در سخنرانی خود با اشاره به رهبر جنبش اسلامی نیجریه اظهار داشت: دنیا می تواند شهادت بدهد که شیخ زکزاکی اهل صلح بود. تنها تقاضای ما آزادی، عدالت و رعایت حقوق شهروندان نیجریه است. ارتش بدون هیچ دلیلی و براساس یک دروغ به شیعیان حمله کرد.

تظاهرات کنندگان در این راهپیمایی صلح آمیز پلاکاردهایی را در دست داشتند و اعتراض خودشان را به این جنایت فریاد زدند.

آنها همچنین خواستار پایان دادن به اذیت و آزار شیعیان نیجریه و نیز آزادی فوری شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی و دیگر افراد در بند شدند.

تظاهرات کنندگان اعلام کردند که در برابر وحشی گری های نیروهای ارتش نیجریه ساکت نمی نشینند و آن را محکوم می کنند.

تظاهرات صلح آمیز در اعتراض به کشتار شیعیان نیجریه در بسیاری از شهرهای این کشور از جمله «بوتچی»، «کاتسینا»، «گومبه»، «کادونا» انجام شد.

نیروهای امنیتی در شهر «کادونا» با گلوله مستقیم به تظاهرات کنندگان حمله کردند، البته هنوز آماری موثقی در خصوص قربانیان این حمله نیروهای امنیتی اعلام نشده است.

تظاهرات مردم نیجریه در محکومیت کشتار شیعیان این کشور ادامه دارد + تصاویرتظاهرات مردم نیجریه در محکومیت کشتار شیعیان این کشور ادامه دارد + تصاویرتظاهرات مردم نیجریه در محکومیت کشتار شیعیان این کشور ادامه دارد + تصاویرتظاهرات مردم نیجریه در محکومیت کشتار شیعیان این کشور ادامه دارد + تصاویرتظاهرات مردم نیجریه در محکومیت کشتار شیعیان این کشور ادامه دارد + تصاویرتظاهرات مردم نیجریه در محکومیت کشتار شیعیان این کشور ادامه دارد + تصاویرتظاهرات مردم نیجریه در محکومیت کشتار شیعیان این کشور ادامه دارد + تصاویرتظاهرات مردم نیجریه در محکومیت کشتار شیعیان این کشور ادامه دارد + تصاویرتظاهرات مردم نیجریه در محکومیت کشتار شیعیان این کشور ادامه دارد + تصاویرتظاهرات مردم نیجریه در محکومیت کشتار شیعیان این کشور ادامه دارد + تصاویر

انتهای پیام/375

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها