امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15350
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 73
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در نامه‌های جداگانه به رئیس شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد: از زمان آغاز ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در نامه‌های جداگانه به رئیس شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد: از زمان آغاز بحران در سوریه و طی دو سال و اندی گذشته از درگیری‌ها در این کشور یوسف القرضاوی، رئیس آنچه اتحادیه جهانی علمای مسلمانان نامیده می‌شود به طور دائمی به همراه شماری که خود را علما و شیوخ مسلمانان می‌نامند، فتواها، احکام و بیانیه‌های تکفیری در حمایت از تروریسم صادر می‌کنند و از کسانی که با اصول و ارزش‌های دینی و انسانی و اصول قوانین بین‌المللی مخالف هستند و قطعنامه‌های شورای امنیت را نقض می‌کنند، حمایت می‌کند.

در این نامه‌ها آمده است: امثال این مفتی‌ها عبدالعزیز عبدالله آل الشیخ، محمد العریفی سعودیان، صفوت حجازی، محمد حسان مصریان و شافی سلطان العجمی کویتی هستند که با این اقدامات خود به طور مستقیم به گروه القاعده و گروه‌های تکفیری مرتبط خدمت می‌کنند که در خاک سوریه فعال هستند.

این فتواهای سیاسی با پوشش دینی در چارچوب حملات خصمانه‌ای است که قطر و عربستان، ترکیه و برخی کشورهای غربی علیه سوریه در پیش گرفته‌اند.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: قرضاوی بر روی منبر خود در دوحه دعوت به کشتار و جهاد در سوریه می‌کند تا جایی که یکی از مذاهب سوریه را از یهودیان و مسیحیان کافرتر می‌شمرد و دعوت به مبارزه با آنها می‌کند.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: قرضاوی با برخی علمای فتنه جو در تاریخ دوازدهم و سیزدهم ژوئن سال جاری میلادی کنفرانسی را موسوم به یاری ملت سوریه در قاهره برگزار کردند و در آن قرضاوی پیروان یکی از مذاهب اسلامی بزرگ را مشرک خوانده و اهل تسنن را به جنگ با آنها فراخواند.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: بیانیه پایانی این کنفرانس خواستار جهاد با جان و مال و سلاح و همه اشکال جهاد در خاک سوریه شده بود و این دعوت به معنای سربازگیری از عناصر تروریستی مسلح برای پیوستن به گروه‌های مسلح در سوریه است تا این گونه این کشور را نابود و مردم بی گناه را به خاک و خون بکشند.

وزارت خارجه سوریه گفت: موافقت دولت مصر با این اظهارات تحریک آمیز شیوخ فتنه که دعوت به تروریسم و کشتار در سوریه می‌کنند نشان می‌دهد که دولت مصر در جرایم تروریستی سوریه و ریخته شدن خون مردم این کشور شریک است.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: اتحادیه علمای مسلمانان که مقر آن در قطر است به فضل برخی شیوخ به منبع اصلی تحریک علیه تروریسم و فتنه انگیزی مبدل شده است و به هر گونه‌ای از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت می‌کند.

وزارت خارجه سوریه از شورای امنیت و جامعه بین‌المللی خواست با پذیرش مسئولیت خود بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت برای مبارزه با تروریسم در سوریه اقدام کنند و از کشورهای حامی تروریسم در سوریه شامل قطر، عربستان، ترکیه و فرانسه بخواهند که دست از تجاوزات خود علیه سوریه که امنیت و صلح در این کشور و کل منطقه را تهدید می‌کند، بردارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها