امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153535
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۵:۱۲
تعداد بازدید: 395
به گزارش «پیروان مــوعــود»، حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی، امروز در جلسه شورای حوزه علمیه ایلام، با اشاره به راهپیمایی عظیم راهپیمایی و خدمات ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی، امروز در جلسه شورای حوزه علمیه ایلام، با اشاره به راهپیمایی عظیم راهپیمایی و خدمات رسانی مردم ایلام به زائران حسینی، گفت: مردم و مسئولین استان در خدمتگزاری به زوار سنگ تمام گذاشتند و توانستند برگ زرین دیگری در دفتر افتخارات این استان رقم بزنند.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام ادامه داد: اخیرا در نجف اشرف به حضور آیت الله سیستانی رسیدم و پس از گزارش اقدامات مردم و مسئولین استان ایلام در خدمت رسانی به زوار حسینی، ایشان فرمودند "واقعاً زبان قاصر از تشکر و قدردانی از این مردم است، ولی از طرف من از تمامی خدمتگزاران زائران اربعین تشکر کنید".

وی افزود: آنچه به عنوان درخواست جدی مردم مطرح است این که مسئولین در خصوص رفع مشکلات زیرساختی و احداث جاده های امن، تاسیس راه آهن و توسعه فرودگاه ایلام در این استان به وظایف خود عمل نمایند تا بتوانیم هر سال با کیفیت بیشتر در خدمت زوار عتبات عالیات باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی ادامه داد: در اربعین شاهد 10الی15 پرواز در روز از این فرودگاه بوده ایم و این مسئله می طلبد اقداماتی در خصوص توسعه فرودگاه ایلام و همچنین افتتاحه فرودگاه بین المللی در مهران صورت گیرد.

امام جمعه ایلام با اشاره به این که بیش از 3 میلیون نفر زائر از مرز مهران تردد دارند و باید تهسلات ویژه ای برای این مرز در نظر گرفته شود، گفت: اکثر مسئولین کشوری با حضور در مرز مهران شاهد ازدحام زائرین وکمبود امکانات بوده اند و باید در خصوص رفع مشکلات اقدام کنند.

رئیس شورای حوزه علمیه ایلام همچنین با ابراز خرسندی از فعالیت های حوزه استان و روحانیون در ایام اربعین، گفت: روحانیون با تبیین فرهنگ عاشورا برای زائرین به ویژه جوانان و انتقال معرف ناب اهل بیت(علیهم السلام) و همچنین بیان احکام شرعی و حضور پر رنگ در ایستگاه های صلواتی، به نحو احسن در ایام اربعین به وظیفه خود عمل کردند.

*در غرب، اسلام وهابیت و سعودی معرفی شده است

وی در ادامه به نامه دوم مقام معظم رهبری به جوانان غرب، گفت: رهبر رهبری دغدغه معرفی اسلام ناب محمدی به جهانیان را دارند و بر این اساس دو نامه خطاب به جوانای غربی نوشتند، چرا که در غرب اسلام وهابیت و سعودی به عنوان دین خشونت معرفی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی به بازتاب های گسترده نامه های مقام رهبری اشاره کرد و افزود: جوانان غرب تشنه یافتن حقیقت هستند و براین اساس شاهد بازتاب خیره کننده این نامه ها در جوامع غربی هستیم.

نماینده ولی فقیه در ایلام با اشاره به موج گرایش جهانیان به اسلام ناب، تصریح کرد: نامه های حکیمانه مقام رهبری مشت محکمی بر دهان استکبار و نظام سلطه بود و همه معادلات آنها را به هم ریخت که با تلاش فراوان سعی در اسلام هراسی و ایران هراسی دارند.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها