امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153541
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۵۷
تعداد بازدید: 308
به گزارش «پیروان مــوعــود»، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که این مبلغ برای تضمین ادامه خدمات بهداشتی به شهروندان یمنی لازم است.در بیانیه منتشر شده ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که این مبلغ برای تضمین ادامه خدمات بهداشتی به شهروندان یمنی لازم است.

در بیانیه منتشر شده در این زمینه آمده است: وضعیت بهداشتی در یمن بسیار نابسامان است و میلیون ها نفر از مردم آسیب پذیر این کشور را دچار مشکل کرده است به وِیژه در زمانی که مراقبت ها و داروهای کافی برای بهبود آنها وجود ندارد.

سازمان بهداشت جهانی از کشورهای کمک کننده خواست تا این نیاز انسانی را به زودی برای افراد زخمی،زنان باردار،کودکان دچار سوء تغذیه و افراد مسن،فراهم کنند.

دکتر شادول،نماینده سازمان بهداشت جهانی در یمن در این باره گفت:این سازمان از همه کمک کننده های مالی می خواهد تا فورا این خلاء  مالی را پر کرده و خدمات بهداشتی لازم را برای شهروندان یمنی فراهم کنند.

وی افزود: در طول 9 ماه گذشته،سازمان بهداشت جهانی بیش از 250 تن تجهیزات پزشکی به مقامات بهداشتی یمن فرستاده که پاسخگوی تنها هفت میلیون از افراد آسیب دیده در یمن بوده است.

شادول خاطرنشان کرد که سازمان بهداشت جهانی با ککمک دیگر سازمان های بهداشتی بین المللی حدود چهار میلیون و 600 هزار کودک را در برابر فلج اطفال و یک میلیون و 800 هزار کودک را در برابر حصبه واکسینه کرده است.

دکتر علا الوان،مدیر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی در شرق مدیترانه نیز گفت:ما نباید اجازه بدهیم این وضعیت ادامه پیدا کند.

وی افزود:با بودجه کافی ما می توانیم خطر شیوع بیماری ها را کاهش دهیم و کودکان را برای کاهش مرگ های قابل اجتناب آنها واکسینه کنیم.

گزارش های دریافت شده از منابع آگاه نشان می دهد که بیش از دو میلیون کودک زیر 15 سال در یمن در حال حاضر در معرض خطر سوء تغذیه هستند.

وضعیت انسانی در یمن از زمان آغاز حملات هوایی عربستان سعودی علیه مواضع نیروهای انصارلله در این کشور رو به وخامت گذاشت.

این حملات از ماه مارس سال جاری میلادی آغاز شد و با وجود هشدارهای بین المللی همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها