امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153545
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۵۷
تعداد بازدید: 381
به گزارش «پیروان مــوعــود»، بر خلاف آنچه رسانه های عربستان در حال تلاش برای القای آن هستند، عملیات تبادل اسرا در یمن فقط میان ارتش و کمیته های ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، بر خلاف آنچه رسانه های عربستان در حال تلاش برای القای آن هستند، عملیات تبادل اسرا در یمن فقط میان ارتش و کمیته های مردمی یمن از یک سو و گروه موسوم به "حراک جنوبی" از سوی دیگر است و ربطی به شبه نظامیان عبدربه منصور هادی و متجاوزان سعودی ندارد.

بر اساس این گزارش، مقدمات تبادل اسرا بر خلاف ادعای عربستان به دور از مذاکرات با منصور هادی و عربستان  و مذاکرات جاری در سوئیس فراهم شده است.

جزئیات تبادل اسرا

بر اساس عملیات تبادل اسرا، 362 نفر از نیروهای ارتش و انصارلله که نزد گروه حراک جنوبی اسیر هستند آزاد می شوند و انصارالله نیز در مقابل 250 تن از اعضای حراک جنوبی ها را آزاد می کند.

تنها گره در مذاکرات گروههای یمنی

این در حالی است که هیئت ریاض به سنگ اندازی های خود در مذاکرات گروههای یمنی در سوئیس و ائتلاف متجاوز سعودی نیز به نقض آتش بس همچنان ادامه می دهد.

برخی منابع از داخل مذاکرات گروههای یمنی که در دهکده "مکولان" سوئیس در حال برگزاری است گفتند تنها گره ای که در روند مذاکرات مانع ایجاد کرده، تلاشهای هیئت ریاض و عربستان برای آزادی «محمود الصبیحی» وزیر دفاع، «ناصر هادی» برادر عبدربه منصور هادی، و سرتیپ فیصل رجب  از طرفداران رئیس جمهوری مستعفی یمن است.

نقض گسترده آتش بس از سوی ائتلاف متجاوز سعودی

در این بین یک منبع امنیتی در وزارت کشور یمن اعلام کرد که کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی آتش بسی را که به دعوت سازمان ملل و فرستاده این سازمان به یمن صورت گرفته بود نقض و استانهای مختلف یمن این کشور را بمباران کردند.

بر این اساس جنگنده های سعودی 5 بار منطقه الربوعه در عسیر، 2 بار منطقه غافره، 3 بار جبل مفتاح در بخش حیدان،  2 بار منطقه کرکر بنی بحر در بخش ساقین، 3 بار منطقه آل الزماح در استان صعده را بمباران کردند.

جنگنده های سعودی همچنین به یک مراسم عروسی در منطقه ذباب در تعز حمله کردند که در پی آن شمار دیگری از شهروندان یمنی به شهادت رسیده و یا زخمی شدند.

جنگنده های سعودی همچنین دو بار منطقه ورزان در بخش دمنه خدیر در تعز را بمباران کردند.

ائتلاف متجاوز سعودی تعدادی از منازل و تاسیسات عمومی و خصوصی در بخش خیران المحرق در استان حجه را نیز هدف قرار دادند که در پی آن شماری از شهروندان یمنی به شهادت رسیدند و خسارتهایی به تاسیسات عمومی و خصوصی وارد آمد.

اعتراف عربستان به کشته شدن نظامی خود در نجران

در مقابل عربستان به کشته شدن یکی از نظامیان خود در منطقه نجران در درگیری با نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن اعتراف کرد.

خبرگزاری عربستان اعلام کرد که «احمد المبطی» از نیروهای نیروی زمینی این کشور بود که در مرز با یمن کشته شد.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار